Dizi Tanıtımı: The Penthouse

0
766

Adı: Penthouse | 펜트하우스
Tür: Dram
Yönetmen: Joo Dong-Min
Senarist: Kim Sun-Ok
Yapım Şirketi: Studio S, Chorokbaem Media
Yayıncı: SBS
imdb: –
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 26 Ekim 2020 – 4 Ocak 2021
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, Gangnam’da, elit kesimin yaşadığı, ‘Penthouse’ adlı 100 katlı lüks bir apartman kompleksinde yaşayan bir grup kadının etrafında dönmektedir. Onlar, elit kesimin birer parçası ve gözdesi olabilmek için yavaş yavaş kendilerini birer canavara dönüştürür.

Karakterler:

Sim Soo-Ryeon: Lee Ji-Ah dizide ‘Penthouse’un kraliçesi olarak adlandırılan Sim Soo-Ryeon karakterini canlandırmaktadır. Varlıklı bir ailede dünyaya gelmiştir ve hiçbir zaman maddi sıkıntı çekmemiştir. Zarif ve ağırbaşlı birisidir.

Cheon Seo-Jin: Kim So-Yeon dizide ‘Penthouse’ sakinlerinden biri olan Cheon Seo-Jin karakterini canlandırmaktadır. Varlıklı bir ailede dünyaya gelmiştir. Gösterişli, kibirli ve aşırı derecede hırslı birisidir.

Oh Yoon-Hee: Eugene dizide elit kesime dâhil olabilmek için her şeyi yapmayı göze alan Oh Yoon-Hee karakterini canlandırmaktadır. Fakir bir ailede dünyaya gelmiştir ve hayatını maddi zorluklarla geçirmiştir. Yapabildiği her türlü işte çalışmıştır. Ayrıca, çocuklarının başarılı birer hayatı olabilmesi için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışmaktadır. Elit kesime girebilirse, çocuklarının hayatta başarılı olma şanslarının daha yüksek olduğunu düşünmektedir.

Yardımcı Karakterler:

Joo Dan-Ta: Uhm Ki-Joon dizide Sim Soo-Ryeon’un (Lee Ji-Ah) kocası olan Joo Dan-Ta karakterini canlandırmaktadır. Bir gayrimenkul yatırım firmasının yöneticisidir ve alanında tam bir dâhidir.

Kang Ma-Ri: Shin Eun-Kyung dizide ‘Penthouse’ sakinlerinden biri olan Kang Ma-Ri karakterini canlandırmaktadır. Yakın zamanda, bir servete sahibi olmuştur ve gizlice çifte bir hayat sürmektedir.

Lee Kyu-Jin: Bong Tae-Gyu dizide ‘Penthouse’ sakinlerinden biri olan Lee Kyu-Jin karakterini canlandırmaktadır. Ebeveynleri yargıç-avukat olan zengin bir ailenin tek çocuğudur. Tam bir ana kuzusudur. Bir hukuk firmasında avukat olarak çalışmaktadır.

Ha Yoon-Cheol: Yoon Jong-Hoon dizide Cheon Seo-Jin’in (Kim So-Yeon) kocası olan Ha Yoon-Cheol karakterini canlandırmaktadır. Çalıştığı hastanende VIP bölümünün baş cerrahıdır. Bir erkeğin zenginliğe ve güce sahip olması gerektiğine inan hırslı birisidir.

Goo Ho-Dong: Park Eun-Seok dizide bir sanat okulunda beden eğitim öğretmeni olarak çalışan Goo Ho-Dong karakterini canlandırmaktadır. Oldukça kurnaz birisidir.

Go Sang-A: Yoon Joo-Hee dizide Lee Kyu-Jin’in (Bong Tae-Gyu) eşi olan Go Sang-A karakterini canlandırmaktadır. Eskiden bir spiker olarak çalışmaktaydı.

FRAGMANLAR