Dizi Tanıtımı: The Glory

0
258

Adı: The Glory | The Glory Season 1 | 더 글로리

Yönetmen: Ahn Gil-Ho

Senaryo: Kim Eun-Sook

Yapımcı: tvN, Netflix

IMDb Puanı: 8,0

Bölüm Sayısı: 8

Yayın Gün / Saat: Cuma

Gösterim Tarihi: 30 Aralık 2022

Türü: Gerilim, Dram, Melodram

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

The Glory Konusu:

Dizi, lise yıllarında gördüğü zorbalık yüzünden hayatı mahvolan bir kadının (Song Hye-Kyo) etrafında dönmektedir. Bir yetişkin olduğunda, artık ona zorbalık yapan ve bu zorbalığa seyirci kalanlardan intikamını almaya başlar.

Karakterler:

Song Hye-Kyo dizide intikam ateşi ile yanıp tutuşan bir kadın olan Moon Dong Eun’u canlandırmaktadır. Okulda gördüğü zorbalık yüzünden hayatı paramparça olur. Geçmişinde yaşadıklarının intikamını almak için ise hayatı boyunca kapsamlı bir intikam planı yapar. Böylece ona zobalık yapan grubun liderinin çocuğunun ilkokul öğretmeni olur.

Lee Do Hyun dizide Joo Yeo Jung karakterini canlandırıyor. Zengin bir aileden gelen kaygısız ve güler yüzlü biridir. Moon Dong Eun’un çekici prensi olmak yerine, onun intikam aracı olmaya karar verir ve ona intikamını almasında yardımcı olur.

Lim Ji Yeon dizide, okul günlerinde Moon Dong Eun’a eziyet edenlerin başında olan ve görünüşte mükemmel bir hayata sahip olan Park Yeon Jin’i canlandırmaktadır. Geçmiş günleri tüm karanlığı ile karşısına çıktığında, kendini sevdiklerini korumak için savaşırken bulur.

Yeom Hye Ran, Moon Dong Eun gibi şiddet kurbanı olan Kang Hyun Nam karakterini canlandırmaktadır. Aile içi şiddeti mağduru olarak çocuğunu koruyabilmek için Moon Dang Eun’a yaklaşır ve ona bir teklif sunar.

Park Sung Hoon dizide, okul günlerinde Moon Dong Eun’un hayatını mahvetmek için Park Yeon Jin’e eşlik eden Jeon Jae Joon’u canlandırmaktadır. Başkalarını hiç düşünmeden, ailesinin zenginliğinin kendisini koruyacağını düşünerek bencilce yaşar.

Jung Sung Il dizide, Park Yeon Jin’in kocası ve büyük bir inşaat şirketi olan Jaepyeong İnşaat’ın CEO’su Ha Do Young’ı canlandırmaktadır. Moon Dong Eun tarafından özenle ve zekice kurulmuş bir tuzağa düştüğünde, ailesinin mutluluğunu tehlikeye atar.

Diğer Oyuncular: 

Yeom Hye Rang / Kang Hyun Nam
Jung Sung Ill / Ha Do Young
Shin Ye Eun / Park Yeon Jin [gençlik]
Son Sook
Jo Win Wook

Dizinin “The Glory 2” adı altında ikinci sezonu bulunmaktadır.

Fragmanlar

Dizi Hakkında Görüşlerim

Dizinin ilk kısmını Netflix’te izledim. Bir tık karakterlerin kim olduğu özellikle büyümüş halerinde zorlandım. Bir de kadın çok yaşlı bile değilken (üniversiteye gittiği kısımda) 40’lı yaşlardaki haline geçmesini sevmedim. Oyuncuya diyecek sözüm yok sadece bana biraz yaşlı geldi. Diğerlerine göre. Bu aşk dizisi olduğunu düşünmüyorum. Henüz o kısımlara gelmedim. Muhtemelen de olmaz.

Bir de doktor olan oğlan 2006 da girmişse üniversiteye 2022 de yaşlı olması gerekmiyor mu? Kadınla hemen hemen aynı. Bilmiyorum oyuncu biraz genç kaçmış.

Bunların dışında bir gece de izleyip yağ gibi aktı. Çok akıcı. Acaba ne olacak diye merak ediyorsunuz. Kadının zekasına bayıldım.