Dizi Tanıtımı: Oasis

0
282

Adı: Oasis | 오아시스
Tür: Tarih, Romantik, Gençlik, Dram
Yönetmen: Yoon Sung Shik
Senarist: Jung Hyung Soo
Yapımcı Şirket:
Yayıncı: KBS2
imdb:
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2022-2023
Yayın Tarihi: 6 Mart 2023 – 25 Nisan 2023
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi, Salı
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Oasis dizisi, 80’ler ve 90’lar arasındaki çalkantılı Güney Kore zamanlarında hayallerinin ve dostluklarının yanı sıra her ne pahasına olursa olsun ilk ve tek aşklarını korumak için şiddetle mücadele eden üç genci konu alıyor. Lee Doo Hak (Jang Dong Yoon), Jeolla Eyaletindeki küçük bir şehirde doğan genç bir adamdır. Zeki ama masum biri olmasına rağmen kaderinin ona sunduğu olaylar kasırgasına kapılır ve kendini bir çatışmanın ortasında bulur. Bir emlak dolandırıcılığına bulaştıktan sonra siyasi bir gangster olur ve hayatını babasının haksız ölümünün intikamını almaya adar.

Karakterler:

Lee Doo Hak: Jang Dong Yoon dizide, zorlu bir hayat yaşamak zorunda kalan Lee Doo Hak karakterini canlandırmaktadır. Yaşı büyüdükçe içindeki öfke de onunla birlikte büyür.

Oh Jung Shin: Seol In Ah dizide Namhae Tiyatrosu’nun sahibinin kızı Oh Jung Shin karakterini canlandırmaktadır. Seul’den transfer olan Jung Shin, Lee Doo Hak’ın ilk görüşte aşık olduğu bir genç kızdır. Kalp kırıklığı yaşadıktan sonra, sinemayı canlandırmak için film endüstrisine girer.

Choi Chul Woong: Choo Young Woo dizide, Lee Doo Hak’ın çocukluk arkadaşı ve kaderindeki rakibi Choi Chul Woong’u canlandırıyor. Her türlü ayrıcalığa sahip birisi olarak yüksek bir statüsü vardır. Dışarıdan kıskanılacak bir yaşamı varmış gibi görünmesine rağmen sahip olamadığı tek şey için büyük bir kıskançlık duymaktadır. Oh Jung Shin’e karşı umutsuz bir aşk beslemektedir.

 

FRAGMANLAR