Dizi Tanıtımı: Kokdu: Season of Deity

0
360

Adı: Kokdu: Season of Deity | The Season of Kkok Du | 꼭두의 계절
Tür: Romantik, Dram, Medikal, Fantazi
Yönetmen: Baek Soo Chan, Kim Ji Hoon
Senarist: Heo Joon Woo, Kang Yi Hun
Yapımcı Şirket:
Yayıncı: MBC
imdb:
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2022-2023
Yayın Tarihi: 27 Ocak 2023 – 18 Mart 2023
Yayın Günleri ve Saati: Cuma, Cumartesi
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, Kkok Du adında yüksek rütbeli bir ölüm meleğinin aşk hikayesini anlatmaktadır. Soğuk ve zalim bir varlık olan Kkok Du, her 99 yılda bir yer altı dünyasındaki işine ara verir ve insanları cezalandırmak için dünyaya gelir. Ancak bir gün kendini insan olan Do Jin Woo’nun vücudunda bulur. Do Jin Woo olarak yaşadığı sırada gizemli yeteneklere sahip bir doktor olan Han Gye Jeol ile tanışır ve misafir doktor olarak çalışmaya başlar.

Karakterler:

Kkok Du / Do Jin Woo: Kim Jung Hyun dizide, Azrail Kkokdu ve Pilsung Hastanesi’nde cerrahi profesörü olan Do Jin Woo rollerini üstlenenmektedir. Kkokdu, insanları yeraltı dünyasına götürmekle görevli tek ölüm meleğidir ve onların kararsızlığını ve zayıf doğasını hor görmektedir. Kkokdu, bir zamanlar insan olmasına rağmen ölümünden sonra kimliğini ve kimi beklediğini unutur. Derin bir kin besledikçe Tanrı’nın gazabıyla karşı karşıya kalır ve insanların cezalarını uygulama cezasına çarptırılır.

Han Gye Jeol: Im Soo Hyang, ülkede son sırada yer alan tıp fakültesinden mezun olmasına yol açan kötü şansa sahip becerikli doktor Han Gye Jeol karakterini canlandırmaktadır. Kkok Du’ya emir verme konusunda gizemli bir yeteneğe sahiptir.

Tae Jung Won: Dasom, Tae Jung Won karakterini canlandırmaktadır.

Han Chul: An Woo Yeon dizide, Han Gye Jeol’un adaletsizliğe tahammül edemeyen küçük erkek kardeşi ve dedektif olan Han Chul rolünü üstlenmektedir.

FRAGMANLAR