Kim Jung Hyun ve Im Soo Hyang, “Kokdu: Season of Deity” Karakterlerinin Cazibesi ve Daha Fazlası Hakkında Konuştular

0
643

“Kokdu: Season of Deity”nin başrol oyuncuları, Singles dergisinde dizi hakkında konuştu!

MBC’nin “Kokdu: Season of Deity” dizisi, her 99 yılda bir insanları cezalandırmak için bu dünyaya gelen Kokdu (Kim Jung Hyun) adlı bir ölüm meleğinin hikayesini anlatan yeni bir fantastik aşk hikayesidir. Kokdu, gizemli yeteneklere sahip bir doktor olan Han Gye Jeol (Im Soo Hyang) ile tanıştığında misafir doktor olarak çalışmaya başlar.

Muhabir bu dizinin fantastik yönü göz önüne alındığında hikayeyi hayal etmenin zor olduğunu ancak bunun onları daha fazla meraklandırdığını belirtti. Im Soo Hyang, “Önemli olan, çekimler sırasında çok eğleniyor olmamız. Oynadığım Gye Jeol karakteri çok sevimli ve güzel bu yüzden çok eğlenceli.”

Kim Jung Hyun, “Senaryo ilginç ve çok sayıda replik var. Bu yüzden karşı oyuncuyla kimyamın her şeyden daha önemli olduğunu düşündüm. Oyunculuk yaparken, Soo Hyang ile benim aramdaki enerji alışverişini hissedebiliyordum, bu yüzden eğlenceliydi.”

“Kokdu: Season of Deity” ağır ölüm konusunu işlediği için dizinin karanlık bir havaya sahip olduğu düşünülüyor. Ancak Im Soo Hyang güven verici bir şekilde, “Tamamen farklı. Bunun yerine tüm karakterler bir vidaları eksik gibi görünüyor bu yüzden komik bile. Şimdiki çocukların dediği gibi, ‘saçmalık ve kelime fazlalığı’ gibi bir duygu. İçinde elbette sevinçler ve üzüntüler de tasvir edilecek ama biz ağır konuları bile tasasız bir şekilde ifade etmeye çalıştık.”

Kim Jung Hyun, iki yıl aradan sonra neden ilk dizisi olarak “Kokdu: Season of Deity”yi seçtiği hakkında, “Kokdu, ölümün kendisi olan bir karakter. Yeraltı dünyasını ve bu dünyayı birbirine bağlayan üstün bir varlık. Ölümü düşündüğünüzde, aynı anda hem ışığı hem de karanlığı düşünmüyor musunuz? O, zıtlığının keskin olması gereken bir karakter ve daha önce de belirtildiği gibi, ağır olayları [ağır] olmayan bir şekilde çözmek büyüleyiciydi.”

Im Soo Hyang, diziyi kendisi için bir meydan okuma olarak tanımladı ve detaylandırdı, “Gye Jeol sıradan, beceriksiz ve çekingen olduğuna ve kimsenin onu asla sevemeyeceğine inanan biri. Bu inançlarına rağmen çok cesurca yaşıyor ve ardından mucizevi bir şekilde Kokdu ile tanışıyor. Gye Jeol’u koşulsuz seven Kokdu aracılığıyla umut kazanıyor ve hayatta anlam buluyor.”

İki oyuncu daha sonra birbirlerinin karakterlerinin en önemli özelliklerini seçtiler ve Im Soo Hyang, “Kokdu’nun imajının an be an nasıl değiştiğine yakından dikkat ederseniz eğlenceli olur. Bir an karanlıkta kaldıktan sonra, Gye Jeol’u bir köpek yavrusu gibi yakından takip ediyor. Yandan bakarsanız, o Jim Carrey gibi. Gerçekten çok çeşitli bir aktör olan Kim Jung Hyun’un farklı yüzlerini görebileceksiniz.”

Kim Jung Hyun devam etti, “Gye Jeol değişmeyen bir güzelliğe sahip biri. Zavallı bir geçmişe sahip bir karakter ama hemen toparlanıyor ve ayağa kalkıyor. Bunun sevimli bir inatçılık olduğunu söylemeli miyim?”

İkili son olarak “Kokdu: Season of Deity”nin arkasındaki mesajı açıkladı. Im Soo Hyang, “Çekimlerden önce yönetmenle sohbet ederken, ‘Bu dizi aracılığıyla paylaşmak istediğiniz mesaj nedir?’ diye sordum. Yönetmen ise Gye Jeol’un repliklerinden birini seçti: ‘Kokdu, kendini seviyor musun?’ Hem Kokdu hem de Gye Jeol kendilerini yürekten sevemiyor ve kalplerinin bir yerinde boşluk hissediyorlar. Bu soru ‘sevilmek herkesin hakkı’ cevabını veriyor gibiydi.”

Kim Jung Hyun, “Bu aynı zamanda dizide yer alan her karaktere uygulanabilecek bir soru. Her biri güvensizliklerinin üstesinden gelir ve gerçek aşkı bulur. Umarım izleyicilerin ilişki kurabilmeleri için iyi aktarabilmişizdir.”

“Kokdu: Season of Deity” 27 Ocak’ta başlıyor. Aktörlerin tam röportajı ve fotoğraf çekimi, Singles Korea’nın Şubat sayısında yer alacak!