Dizi Tanıtımı: Happiness

0
192

Adı: Happiness | 해피니스
Tür: Gerilim, Dram
Yönetmen: Ahn Gil Ho
Senarist: Han Sang Woon
Yapım Şirketi: Siren Pictures Inc.
Yayıncı: tvN
imdb: –
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2021
Yayın Tarihi: 5 Kasım 2021 – 11 Aralık 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cuma, Cumartesi
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Happiness, yakın gelecekte geçen ince psikolojik savaşı ve meydana gelen sınıf ayrımcılığını anlatıyor. Büyük şehirde yeni bir yüksek katlı apartman inşa edilmiştir. Apartman binasında farklı geçmişlere sahip sakinler yaşamaktadır. Yaklaşan kıyamet insanların dinmeyen susuzluktan muzdarip olduğu yeni bir tür bulaşıcı hastalık biçimine geldiğinde şehir dibe vurur. Salgın nedeniyle, yüksek katlı apartman mühürlenir. Apartman sakinleri, başkalarına karşı korku ve güvensizlik içindeyken hayatta kalmak için mücadele ederler.

Karakterler:

Yoon Sae-Bom: Han Hyo-Jo dizide Yoon Sae-Bom adında özel bir polis ekibinin üyesini canlandırmaktadır. Kararlıdır ve kolayca sarsılmaz. Yeni dairesine taşınacağı için heyecanlıdır, ancak oraya taşınır taşınmaz bir krizle karşı karşıya kalır.

Jung Yi-Hyun: Park Hyung-Sik dizide Jung Ji-Hyun adında bir dedektifi canlandırmaktadır. Akıllı ve dürüsttür. Aynı liseden mezun olduğu Yoon Sae-Bom’a karşı uzun süredir romantik duygular beslemektedir. Jung Yi-Hyun, Yoon Sae-Bom’u ve diğer insanları korumak için mücadele eder.

Han Tae-Seok: Jo Woo-Jin dizide Han Tae-Seok adında bir yarbayı canlandırmaktadır ve sağlık hizmeti komutanlığına aittir. Bulaşıcı hastalık salgınının anahtarı ondadır.

FRAGMANLAR