Dizi Tanıtımı: Doctor Slump

0
636

Adı: Doctor Slump | 닥터슬럼프
Tür: Romantik, Komedi, Tıbbi, Dram
Yönetmen: Oh Hyun Jong
Senarist: Baek Sun Woo
Yapım Şirketi: –
Yayıncı: JTBC, Netflix
imdb:
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2023
Yayın Tarihi: 27 Ocak 2024 – 17 Mart 2024
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi, Pazar
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: “Doctor Slump”, kriz yaşayan doktorların hikayelerini anlatan romantik-komedi dramasıdır. Bir yandan hayat kurtarmaya çalışan doktorlar, kendi hayatlarındaki sorunlarla baş etmeye çalışır. Birbirlerinden nefret eden iki rakip, hayatlarının en karanlık döneminde yeniden bir araya gelir ve birbirlerinin yol göstericisi olur. En parlak ve en mutsuz zamanlarını birlikte geçirdikten sonra aralarında sıcak bir bağ oluşur.

Karakterler:

Yeo Jeong Woo: Park Hyung Sik dizide, hayatındaki en büyük çöküşe düşen yıldız bir plastik cerrahı olan Yeo Jeong Woo karakterini canlandırıyor. En iyi tıp fakültesine giden Yeo Jeong Woo, okulunun en iyi öğrencisidir. Harika becerileri ve olağanüstü karakteri ile yıldız bir doktor olur. Ancak gizemli bir tıbbi kazanın ardından uçurumun kenarına itilir.

Nam Ha Neul: Park Shin Hye dizide, tükenmişlik sendromu yaşayan anestezi uzmanı Nam Ha Neul’u canlandırmaktadır. Küçük yaşlardan beri dahi olarak anılarak tüm hayatını çalışmakla geçirir. Bir yetişkin olduğunda bile çalışmaktan başka hiçbir şey bilmeyen birine dönüşür. İşkolik birisi olarak yaşamından zevk almamaktadır. Ancak bir gün geriye dönüp hayatına bakar ve aniden değişmeye karar verir.

Bin Dae Young: Yoon Park hem iddialı hem de acınası plastik cerrah Bin Dae Young’ı canlandırmaktadır. Kendisiyle aynı üniversiteye giden başarılı Yeo Jung Woo’yu herkesten daha iyi anlamaktadır. Aralarında bir rekabet ve kibirli bir kişiliğe olmasına rağmen hem samimi hem de kurnaz kişiliğini gösterdiği için sevilmektedir.

Lee Hong Ran: Gong Sung Ha dizide, Nam Ha Neul’un en iyi arkadaşı ve üniversite günlerinden şimdiye kadar Nam Ha Neul ile birlikte olan OB/GYN (doğum ve jinekoloji) anestezi uzmanı Lee Hong Ran’ı canlandırıyor.

FRAGMANLAR