Dizi Tanıtımı: Chilling Adventures Of Sabrina

Related Articles

Adı: Chilling Adventures Of Sabrina
Tür: Korku, Gizem
imdb: 7,4/10
Bölüm Sayısı: 36 Bölüm 4 sezon
Yapım Yılı: 26 Ekim 2018
Yaş Sınırı: +18

Yayın Durumu: Final yaptı
Ülke: Amerika

Konusu: Sabrina the Teenage Witch’in karanlık anlatımı olan dizide Sabrina kendi ikili benliği ile bağdaşmaya çalışır. Yarı cadı yarı ölümlü bir hayat süren Sabrina, kendisini tehdit eden şeytani güçlere karşı savaşırken bir yandan da ailesi ile uğraşmak zorunda kalır.
Pilot bölümünü Roberto Aguirre-Sacasa’nın kaleme kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda ise Lee Toland Krieger oturuyor.

Sabrina Spellman (Kiernan Shipka): Yarı cadı yarı insan olan Sabrina, bir yandan büyücü olarak başladığı karanlık eğitimini sürdürürken, bir yandan da lise ikinci sınıf öğrencisi olduğu Baxter Lisesi’ndeki normal hayatını devam ettirmeye çalışıyor. Akıllı, şefkatli, sorumsuzluk derecesinde cesur ve güçlü bir genç kadın olan Sabrina, insanların dünyasıyla onları tehdit eden karanlık güçler arasında duruyor.


Harvey Kinkle (Ross Lynch):
 Bu karanlık hikayenin beyaz atlı prensi olan Harvey, Sabrina’nın erkek arkadaşı. Bir madencinin oğlu olan Harvey, hem bir ideal erkek hem de bir hayalci. Sabrina ile kendisini ayırmak isteyen karanlık güçlerden ise tamamen habersiz.


Hilda Spellman (Lucy Davis):
 Sabrina’nın cadı halalarından biri olan Hilda, kardeşi Zelda’ya göre daha korumacı. Anaç doğası ve sıcak mizah anlayışıyla cadılığının korkutan yanlarını gizliyor. Ailesinin düşmanlarına karşı kin kavanozları mayalamak konusunda iyi olduğu kadar Baxter Lisesi öğrencileri için aşk iksirleri hazırlama konusunda da usta.

Zelda Spellman (Miranda Otto): Zelda, Sabrina’nın cadı halalarından daha katı olanı. Gururlu ve tutucu bir cadı olan Zelda için dünyadaki en büyük onur, Church of the Night kilise cemaatinden biri olarak Karanlık Lord’a hizmet etmek. Hilda ile kabil ve habil gibi olan Zelda, ailenin disiplincisi ve Sabrina konusunda son derece korumacı.

Mary Wardwell / Madam Satan (Michelle Gomez): Sabrina’nın lisedeki favori öğretmeni ve akıl hocası. Bayan Wardwell, Şeytan’ın hizmetçisi MADAM SATAN tarafından ele geçirildiğinde tutkulu ve kurnaz bir manipülatöre dönüşüyor ve Sabrina’yı Path of Night’a çekmek için durmadan etkilemeye çalışıyor.

Ambrose Spellman (Chance Perdomo): Sabrina’nın İngiliz büyücü kuzeni Ambrose, Cadılar Konseyi tarafından ev hapsine mahkum edildiği için cenaze evinde Spellman ailesinin kadınlarıyla yaşıyor. Hazırcevap, muzip ve panseksüel olan Ambrose Sabrina’nın suç ortaklarından biri ve her zaman haylazlık için her zaman hazır durumda.


Father Blackwood (Richard Coyle):
 Church of the Night kilisesinin baş rahibi ve Academy of Unseen Arts okulunun dekanı. Acımasız ve hırslı biri olan Blackwood, kendisini Sabrina ve cadılar konseyiyle doğrudan bir çatışmaya sokacak, korkunç ve karanlık planlar gizliyor.


Sabrina’nın Arkadaşları, Rosalind Walker (Jaz Sinclair), & Susie Putnam (Lachlan Watson):
 Greendale Bakanı’nın kızı olan atılgan, güçlü ve lafını esirgemeyen Rosalind, Sabrina’nın lisedeki en iyi arkadaşı. Susie Putnam da Sabrina’nın Baxter Lisesi’ndeki başka bir arkadaşı, aynı zamanda da okulun yeni WICCA kulübünün kurucusu. Okulda kendisiyle dalga geçilmesine rağmen cesur ve optimist bir karakter olan Susie, kasabanın dışında, korkunç bir doğaüstü tehditle karşı karşıya olduğu bir çiftlikte yaşıyor.

Nicholas Scratch (Gavin Leatherwood): Academy of Unseen Arts’ın genç ve yakışıklı büyücülerinden olan Nicholas, yeni öğrenci Sabrina Spellman ile arkadaş oluyor. Sabrina’nın babasının öğretilerinin yardımcısı olan Nicholas ile Sabrina arasında tanıştıkları anda bir çekim doğuyor.


Garip Kız Kardeşler; Agatha (Adeline Rudolph), Prudence (Tati Gabrielle), Dorcas (Abigail Cowen):
 Yarı-ölümlü olduğu için Sabrina’yı küçümseyen, Academy of Unseen Arts’ın güçlü ve esrarengiz üçlüsü Garip Kız Kardeşler.

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories