Dizi Tanıtımı: A Good Day to be A Dog

0
2869

Adı: A Good Day to be a Dog | 오늘도 사랑스럽개
Tür: Komedi, Romantik, Fantezi, Doğaüstü
Yönetmen: Kim Dae Woong
Senarist: Baek In Ah
Yapım Şirketi: –
Yayıncı: MBC
imdb:
Bölüm Sayısı: 14
Yapım Yılı: 2022 – 2023
Yayın Tarihi: 11 Ekim 2023 – 10 Ocak 2024
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, ailesinin laneti yüzünden öptüğü erkekleri köpeğe dönüştüren bir kadın hakkında fantastik bir romantik dramadır. Han Nae Na bu laneti kırmak istemektedir ancak onun lanetini geri alabilecek tek kişi, travmatik bir olay nedeniyle artık kim olduğunu hatırlayamadığı köpeklerden korkan bir adamdır.

1- Dizi, aynı adı taşıyan bir webtoon‘a dayanmaktadır.

Karakterler:

Han Hae Na: Park Gyu Young dizide, her şeye sahipmiş gibi görünen güzel ve zeki bir öğretmen olan Han Hae Na karakterini canlandırmaktadır. Sıradan bir hayatı var gibi görünse de ailesinin bir sırrı vardır. Atasının bir hatası nedeniyle Han Hae Na’nın ailesi nesiller boyu bir lanete maruz kalır. Bu lanet yüzünden aileden kim birini öperse öptüğü kişi 6 saat boyunca bir köpeğe dönüşür. Daha sonra normal görünümlerine geri dönerler ancak bu dönüşüm, köpek görünümündeki kişi aynı kişiyi öpene kadar her gece kendini tekrar eder.

Jin Seo Won: Cha Eun Woo dizide, Han Hae Na ile aynı lisede öğretmen olan Jin Seo Won karakterini canlandırmaktadır. Yakışıklı olması ve karizması ile öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Gençken başına gelen bir olay yüzünden köpeklerden ölümüne korkmaktadır. Bir gece, sarhoş olan Han Hae Na yanlışlıkla onu öper. Aynı lisede öğretmen olmalarına rağmen meslektaş olarak bile yakın olmayan ikili bu olay sonrasında yakınlaşmaya başlar.

Lee Bo Gyeom: Lee Hyun Woo dizide, meslektaşları Lee Bo Gyeom rolündedir. Korkunç kişiliğini arkadaş canlısı gülümsemesinin arkasına saklamaktadır.

FRAGMANLAR