Dizi Önerisi: The One and Only

0
166

Dizinin Adı: The One and Only
Yönetmen: Oh Hyun Jong 
Senaryo: Moon Jung Min
Bölüm Sayısı: 16
Dizi Türü: Romantik, komedi, dram
Yayın Tarihi: 20 Aralık 2021 – 08 Şubat 2022
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece

Konusu:

Dizi, bir bakımevinde tanışan ve ölümcül hastalığı olan üç kadının etrafında dönmektedir. Beklenmedik bir cinayet vakasına karışan bu üç kadın, tek bir kötüyü alt ederken hayatlarındaki en değerli ‘bir kişi’ ile karşılaşırlar.

Karakterler:

Ahn Eun-Jin, ölümcül bir hastalığa yakalanan Pyo In Sook rolünü canlandırmaktadır. Duyarsız bir kişiliğe sahip ve hiç bir yere ait olmayan Pyo In Sook (Ahn Eun-Jin), doktordan yaşamak için fazla zamanının kalmadığını öğrenir. Yaşadığı durumlara karşı hangi duyguların uygun olduğunu neredeyse unutarak tamamen rastgele yaşar. Daha sonra hayatında gerçekten inanılmaz derecede önemli hale gelen tetikçi Min Woo Cheon (Kim Kyung Nam ile tanışır. Min Woo Cheon (Kim Kyung Nam) alaycı bir özelliğe sahip olan bir adamdır. İkili bir cinayet davasına karışır. 

Kim Kyung Nam dizide Min Woo Cheon karakterini canlandırmaktadır. Saklanarak yaşayan gizemli bir tetikçidir. Üstün fiziksel becerilere, keskin içgüdülere ve pratik bir zekaya sahip olmasına rağmen, yaşamak istemediği çarpık bir hayat yaşamış olmanın derin duygusal yaraları ve derin boşluk duygusu ile mücadele etmektedir.

Joy dizide Seong Mi Do karakterini canlandırmaktadır ve ünlü bir influencerdır. Ünlü bir sosyal medya yıldızı olmasına ve başarılı hayatına rağmen önünde ölüm vardır. Onu bekleyen ölüm yüzünden çeşitli ve karmaşık duygular yaşamaktadır.

Kang Ye Won bir ev hanımı olan Kang Se Yeon karakterini canlandırmaktadır. Hiç kimse tarafından umursanmayan bir kadın olan Kang Se Yeon, normal ve sıradan bir hayat sürmektedir. Sonuna kadar onu güvende tuttuğuna inandığı bu sıradanlık, yaklaşan ölüm duygusu ile son bulur.

Fragman:

Yorumum:

Diziye ben çok ara vererek izlemekteyim. Sarmadığı için değil kesinlikle. Zaman bulamamaktan. Öncellikle dizi konusu olsun oyuncuları olsun 10/10 bir dizi. Ben çok sevdim. Henüz bitirmediğim için finalini izledikten sonra yorumumu düzelteceğim.