Dizi Önerisi: Shooting Stars

0
589

Adı: Sh**ting Stars
Tür: Romantik, Komedi
imdb: 7.7/10
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2022
Yayın Durumu: Final yaptı
Ülke: Güney Kore

Konusu: Sh**ting Stars dizisi eğlence sektöründe, gökyüzündeki yıldızlara benzeyen ünlülerin ve onların parlamasını sağlayan perde arkasındaki insanların hikayesini konu alıyor.

Karakterler:

Kim Young Dae: Star Force Entertainment bünyesinde bir top yıldız olan Gong Tae Sung rolünü canlandırıyor. Çektiği bir sahne sayesinde Kore drama tarihinde efsane olarak anılmaktadır. Işıltılı bir görünüme ve insanları etkileyen bir auraya sahiptir. 10 yıldan fazla süredir herhangi bir skandala karışmamış olan A-listesinde bir ünlüdür. Ancak kibar ve herkesin beğendiği görünüşünün altında beklenmedik bir kişiliği gizlemektedir. 

 

Lee Sung Kyung: Eğlence ajansının halkla ilişkiler ekibinin başı olan Oh Han Byul rolünü canlandırıyor. Sektörde doğal yeteneğiyle ün salmış birisidir. Halkı neyin etkileyeceğini bilmesinin yanı sıra ikna edici bir sese sahiptir. 

 

 

Yorumum: Biraz “Menajerimi Ara” tadında çok tatlı bir diziydi. 16 bölüm ve her bölümün bir saate yakın olduğunu göz önünde bulundurursak kesin sıkılırım düşüncesiyle izlemeye başlamıştım ama hiç düşündüğüm gibi olmadı aksine dizi o kadar sarıyor ki birkaç bölüm art arda izleyerek birkaç günde bitirdim. Ana karakterlerin birbirlerini tamamlayan atışmalı ilişkisi ve yan karakterlerin de bi o kadar ikonik tavırları ve esprileri dizinin en eğlenceli tarafı diyebilirim. Son zamanlarda biraz gülmeye ve romantizmin tam tadında yaşandığı bir dizi arıyorsanız bu diziye bir şans vermenizi öneririm.