Davara Efsanesi-Türk Yapımı Anime Denemesi

0
1040

Davara Efsanesi- Türk Yapımı Kısa Animasyon Filmi

Bütün anime severlerin bu Türk yapımına bakmasını tavsiye ederim. Bitirme ödevi sayesinde anime yapma fikrini gerçekleştiren bir arkadaşımız var; Göktuğ Özgül. Buradan izleyebilirsiniz. İlk izlediğimde istemsiz bir şekilde Türkçe altyazı beklediğimi itiraf edeyim :D. Seslendirme Türkçe olduğu için garibime gitti ve biraz amatörce geldi ama kim ne derse desin gayet başarılı buluyorum. 5 Dakikalık bir yapıma göre bence gayet başaralı. Kültürümüzü yansıtması da çok başarılı kesinlikle devam edilmesi gereken bir emek var.

Biraz konusundan bahsedecek olursak, her şey ana karakterimiz olan Aras’ın okul gezisinde gittiği Yerebatan Sarnıcı’nı ziyaretinde bir anda dikkatini çeken yüzüğü alıp takması ile başlar. Yüzüğü takması ile birlikte yüce bir varlık olan Davara’nın güçleri Aras’a geçer. Aras ve Davara’nın beraber atıldıkları macerada düşmanlarını aşırı havalı bir şekilde yenerler.

HADİ KARAKTER TASARIMLARINA BAKALIM

Bütün anime severlerin emek verilmiş bu yapıma göz atmasını tavsiye ederiz. Animenin yapımcısı Göktuğ’un diğer çalışmalarını görmek için @goktug_art isimli Instagram hesabını takip edebilirsiniz ve diğer çalışmalarına göz atabilirsiniz.