Çinli Netizenler, BLACKPINK Üyelerinin Pandalarla Yakın Temasa Geçmesine Kızdı

0
431

Çinli netizenler küresel K-pop kız grubu BLACKPINK’i eleştiriyor.

3 Kasım’da, BLACKPINK’in “24/365 with BLACKPINK” çevrimiçi şovu, üyelerin bebek pandalarla tanışmak için Everland eğlence parkını ziyaret ettikleri gelecek bölümün bir ön izlemesini paylaştı.

Yayınlanan videoda kız grubu üyeleri, hayvan bakıcılarının gözetiminde pandalarla ilgilendi.

Bununla birlikte, Çinli netizenler üyeleri eldivensiz ve maskesiz bebek pandalara yasadışı bir şekilde dokunmakla suçladı ve eleştirdi. Ayrıca üyelerin bebek pandalarla makyajlı olarak temas kurduklarını da belirttiler. Çinli netizenler, köpeklerden bulaşan köpek hastalığı virüsü nedeniyle bazı yavru pandaların öldüğünü ve BLACKPINK üyelerinin köpekleri olduğu için bu virüsün bebek pandaya geçme riski olduğuna inandıklarını belirtti.

Hatta bir haber medyası, resmi Weibo hesabında “Koreli ünlüler pandalarla yasadışı bir şekilde temas kuruyor” ve “Öfkeli: Ulusal hazinelere zarar veriyorlar” hashtagleriyle bir makale yayınladı.

Çinli netizenler, sadece BLACKPINK’i değil aynı zamanda Kore Hükümeti ve Everland Eğlence Parkını da özür dilemeye çağırıyor. Çin’in ulusal hazineleri olan pandalara yasadışı olarak zarar verdikleri için derhal özür dilemelerini istediler.

Bir blog, çevrimiçi bir toplulukta Çinli netizenlerin çeşitli yorumlarını tercüme etti. Weibo gönderisinin yanı sıra Çinli netizenlerin Koreli kız grubunu eleştiren yorumlarını dahil ettiler.

CentKent’ten Çince Netizen çevirileri:

1. Eyalet düzeni, profesyonel olmayan kişilerin pandalarla temasa geçmesini yasaklamıştır. 2015 yılında, köpek hastalığı virüsü nedeniyle çok sayıda panda öldü – bu bir ders değil mi? Güney Kore’de doğan pandalar Çin’e ait değiller mi … yani Çin yönetmeliklerini görmezden gelebilirsiniz? [T / N: panda diplomasisine bakın – yabancı ülkelerdeki tüm pandalar teknik olarak Çin’den ödünç alıyor] Kız grubunun üyelerinin evde evcil hayvanları var. Bu evcil hayvanlar, önemli bir köpek hastalığı virüsü kaynağıdır. Ödünç alınan bu zavallı küçük yaratıklar sadece emek / bu kız grubunun pazarlama / satış / noktaları için kullanılıyor. Normalde, sık sık sucak aramalara düşerler. Bu sefer neden sıcak aramada değiller? [+85234]

2. Ünlüleri mantıklı bir şekilde takip edebiliyor musunuz? Gerçekten pandalara dokundular. Neden onlarla hiçbir ilgisi olmadığını söylüyorsun? Ölene kadar gülüyorum. Yani seni tokatladığımda bunun benimle hiçbir ilgisi olmadığını da söyleyebilirim. Blackpink’in bunu anlamadığı doğrudur ve en çok suçlu olan kişi hayvanat bahçesi görevlisidir, ancak pandalar hastalanırsa, Blackpink onunla hiçbir ilişkisi yokmuş gibi davranamaz. Gerçekten onlara dokundular. Sanatçı olduklarını söylemen, onların özel ayrıcalıkları olduğu anlamına gelmez. Yoldan geçenler olsaydı, bu şekilde de bir şeyler söyler miydin? [+55924]

3. Popüler bilim: Panda hayvan bakıcıları ve veteriner hekimler dışında, dev pandalarla yakın temasa geçen insanlar onları hasta edebilir. Koreli sanatçılar tarafından kullanılan kozmetikler de dev pandaları rahatsız edebilir. Ve evde evcil hayvanları varsa ve hala pandalarla etkileşime giriyorlarsa, pandaların ölümcül köpek hastalığı virüsünden muzdarip olmasına neden olabilirler. Bu nedenle, dev pandaları gerçekten seviyorsanız, lütfen onları sessizce izleyin ve onlarla etkileşim kurmak için yanlarına yaklaşmayın. Geçmişte bazı yerel kurumlar da düzenlemeleri ihlal ediyordu. Ancak son yıllarda bu işleri yasaklayan ilgili düzenlemeler oldu. [+36402]

Kız grubu hayvan bakıcılarının gözetimi altındayken, birçok Koreli netizen, Çinli netizenlerin eleştirilerine şaşırmış durumda. Koreli netizenler, BTS’in lideri RM’in Van Fleet ödülündeki sözleri nedeniyle saldırıya uğraması gibi Çinli netizenlerin Koreli ünlülere mantıksız bir şekilde saldırdığına inanıyor.

Netizen Yorumları:

“Bu gerçekten saçma.”

“Çinliler, ülkemizin sanatçısının bu kadar başarılı olduğunu kıskanıyor. BTS’e saldırdılar, şimdi de BLACKPINK’e saldırıyorlar.”

“Neden bu Çinliler ünlülerimizi rahatsız ediyor?”

“Onlardan bıktım usandım.”

“Bu Çinli netizenler her zaman çok gürültülü ve sinir bozucudur. Ciddi anlamda onlardan bıktım usandım.”

“Binlerce insanın ölümüne neden oldukları gerçeğini gizleyen ülke onlar.”

“Madem bu kadar değerli bir ulusal hazine, neden bu kadar çok yere ödünç verdin?”

“BLACKPINK onlara eldivenlerle dokunsa bile, Çin halkı onlara eldivenle dokunduklarından şikayet ederdi. Her iki durumda da, Kore’ye saldırmak için dışarı çıktılar.”

“Çok şaşkınım. Lol.”

KAYNAK: Allkpop