BUNGEE JUMPİNG OF THEİR OWN 2001

Related Articles

Bungee Jumping Of Their Own (2001) ilk aşkın hikayesi..

ÖZET; Yağmurlu bir gün Seo İn-Woo hiç tanımadığı biri olan İn Tae-Hee’nin şemsiyesine sığınır. Bu durum karşısında şaşkın hisseden buna rağmen sessizliğini kullanarak otobüs durağına kadar eşlik eden Tae-Hee, ilk kez gördüğü ve hakkında hiçbir şey bilmediği bu kıza aşık olur. Üniversite dönemi geldiğinde Tae-Hee arkadaşları ile yaşadığı deneyimi paylaştığı sırada yanlarından geçen İn-Woo’yu görür. Yeni dönem yeni bir maceraya da yelken açmaktadır.

Bir edebiyat öğrencisi olan Tae-Hee zaman zaman sanat öğrencileri arasına karışarak, Heykel öğrencisi olan İn-Woo’yu takip etmeye, hakkında bir şey öğrenmeye ve en önemlisi de onu etkilemeye çalışır. Bu küçük adımlar zamanla karşılık bularak ikili birbirlerine bir şans verir.

İnişli çıkışlı ama aşklarının solmadığı ilişkileri İn-Woo’nun amansız ölümüyle yarım kalır. Aradan yıllar geçer, Tae-Hee artık evli bir öğretmendir. Birbirini kovalayan yıllar bir bir geçerken bir gün ansızın arka sıradan bir soru sorulur. Soru ilk aşkı hakkındadır. Daha sonra bu soruyu yönelten öğrencinin ilk aşkının adeta bir kopyası olduğunu görür. Eylemleri, ifadeleri aynı İn-Woo’ya benzemesine karşın bu öğrenci erkektir.

**

3 Şubat 2001 tarihinde romantik drama kategorisinde 101 dakikalık bir film olan Bungee jumping of their own, ilk aşk ve reenkarnasyon konularını işlemiştir. Kim Dae Seung yönetmenliğinde ve senaryo yazarının Ko Eun Nim olduğu filmin Oyuncu kadrosunda; Lee Byung Hun, Lee Eun Ju, Hong Soo Hyun, Yeo Hyeon Soo bulunmaktadır.

  • 2022 yılında, filmin 16 bölümlük bir dizi olarak tekrar çekimine başlanmış ancak telif hakkı ile ilgili bir takım sorunlar sonucu iptal edilmiştir.

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories