BLACKPINK Tarihte TIME Dergisi’nin Yılın Şovmeni Seçtiği İlk Kız Grubu Oldu

0
231

TIME Magazine, BLACKPINK’i 2022 Yılının Şovmeni seçti!

5 Aralık yerel saatinde, TIME Magazine her alanda yılın en etkili kişilerini içeren listesini açıkladı. Bunlar arasında BLACKPINK, dünyada Yılın Şovmeni seçilen ilk kız grubu oldu.

Dergi, “BLACKPINK, bu neslin trende öncülük eden simgesi ve dünyadaki en büyük kadın grubudur” diyor. Makale ayrıca, BLACKPINK’in, bu yıl küresel müzik listelerinde en iyi performansı sergileyen ve grubun en son ikinci tam uzunluktaki albümüyle birkaç rekor kıran K-pop grubu olarak başarısını alkışlıyor.

Jennie’nin sözlerine göre kendilerine alçakgönüllülükle “çok normal kızlar” demesine rağmen TIME Magazine, 2022’de VMA’larda görünmekten gişe rekorları kıran dünya turlarına çıkmaya kadarki başarılarını “Born Pink”in Koreli bir kız grubunun en çok satan albümü olmasıyla kutluyor. Ve YouTube’daki en büyük müzikal eylem unvanını işgal ediyor.

Bununla ilgili olarak BLACKPINK, TIME Magazine’e “En mutlu olduğumuz anlar müzik yaptığımız zaman. Bunu iyi sonuçlar izledi çünkü her anın tadını her zaman mutlu bir şekilde çıkarıyoruz.” Dört yıldız, fan kulüpleri BLINK’e teşekkürlerini de ifade etmeyi unutmadı, “Bizi her zaman seven ve sürekli destekleyen hayranlarımızın (başarılarımızın ardındaki) en büyük güç olduğunu düşünüyorum. Kalbimizde minnetle her an elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

 

Daha önce BLACKPINK, 2019’da TIME 100 NEXT’in sanatçılarından biri olarak ve 2020’de TIME’ın Yılın Kişisi adayı olarak seçildi ve sektördeki istikrarlı etkisini ve büyüyen statüsünü gösterdi.

TIME’ın BLACKPINK’i Yılın Şovmen’i ilan eden video klibini aşağıdan izleyebilirsiniz!