Aespa “MY WORLD” İle, LE SSERAFIM’in ‘UNFORGIVEN’ Rekorunu Sadece 6 Günde Kırarak En Yüksek İlk Gün Satışı Yapan Kadın Grup Oldu

0
276

Aespa yeni albümleriyle etkileyici bir rekora daha imza attı!

8 Mayıs’da aespa üçüncü mini albümleri “MY WORLD” ve başlık şarkısı “Spicy” ile geri döndü. Hanteo Chart’a göre, aespa’nın “MY WORLD” albümü çıktığı ilk gün 1.372.929 milyon kopya sattı.

aespa, ilk gününde 1 milyon satışı aşan üçüncü K-pop kız grubu oldu. Daha önce, BLACKPINK’in ikinci stüdyo albümü “BORN PINK” 1.01 milyon albüm satışına ulaştı ve LE SSERAFIM’in ilk stüdyo albümü “UNFORGIVEN” kısa süre önce 2 Mayıs’ta 1.02 milyon kopya satarak bu rekoru kırdı. Bu yeni rekorla aespa, LE SSERAFIM’in ‘UNFORGIVEN’ rekorunu sadece 6 günde kırarak K-pop tarihinde ilk gününde en çok albüm satan kız grubu oldu.

Albümün çıkışından sadece bir gün sonra, aespa şimdiden ilk haftadaki en yüksek ikinci satış sayısına ulaştı. Ayrıca genel ilk gün satışı listesinde ise 9. sıraya sahip oldu.

Geri dönüşlerinden önce, aespa ayrıca 1,8 milyon kopya ile kendi ön sipariş rekorunu kırdı ve K-pop kız grubu tarihindeki en yüksek ikinci stok ön sipariş sayısını kaydetti.

Aespa’yı tarihi başarılarından dolayı tebrik ederiz!