Film: In the Heart of the Sea

0
202

In the Heart of the Sea (Denizin Ortasında)

Türü: Macera, fantastik, dram, epik
Yapım Yılı: 2016
İzleyebileceğiniz Platform: Netflix, Apple TV
Imdb: 6.9
Süre: 2 saat 2 dakika

Konusu: 1820 yılında Nantucket isimli balina avlamakta olan bir geminin, dişli bir İspermeçet balinasının saldırısı sonucunda parçalanmasını konu alan film, Pasifik Okyanusu’nun kalbinde yaşanan bir hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Sadece 8 kişinin canlı olarak kurtulduğu bu olay, daha sonra ünlü yazar Herman Melville’in doğuracağı Moby Dick efsanesine de ilham veriyor.


Kendi Yorumum: İzlediğim en güzel psikolojik gerilim filmlerinden birisiydi. Denizin ortasında mahsur kalan adamların hayatta kalma mücadelesi izleyicilere gayet güzel bir şekilde aktarılmış. O ortamın yarattığı etki ve çaresizlik hissini bizzat yaşıyorsunuz. Kendinizi o insanların yerine koymaktan alamıyorsunuz. “Ben olsam ne yapardım?”… Zaten kapaktan da gördüğünüz gibi oyuncu kadrosu harika ki filmi güzel yapan nedenlerden birisi de bu. Ancak film biraz uzun zaman zaman sıkılabilirsiniz ama ilerleyen kısımlarda heyecanlı bir şekilde izleyeceğinize eminim. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.


Oyuncular: Chris Hemsworth (Owen Chase), Cillian Murphy (Mathew Joy), Tom Holland (Thomas Nickerson), Ben Walker (Captain Pollard)…