Film: Barbarian

0
402

~ Film: Barbarian ~

Türü: Korku, Gerilim, Gizem
Yapım Yılı: 
2022
İzleyebileceğiniz Platformlar: 
AppleTV+
Imdb:
 7.6
Ülke: 
Amerika
Süre:
1 saat 42 dakika
Yaş sınırı: 16+


Konusu: Detroit’e bir iş görüşmesi için seyahat eden genç bir kadın, kiralık bir ev rezervasyonu yapar. Ancak gece geç saatlerde geldiğinde, evin çifte rezerve edildiğini ve garip bir adamın zaten orada kaldığını keşfeder. Akşamı orada geçirmeye karar veren kadın, çok geçmeden orada beklenmedik bir ev misafirinden daha çok korkacak çok şey olduğunu keşfeder.

Kendi Yorumum: Film, ana karakterimiz olan Tess’in bir ev kiralamasıyla ve eve vardığında aslında o yerin başka birisine daha kiraya verildiğiyle başlıyor. Tess başka gidecek bir yeri olmadığı için yabancı bir adamla aynı evde geçirmek zorunda kalıyor. İşte film burada kopuyor. Tess gece garip sesler duyuyor ve evi araştırmaya koyuluyor.


Filmin gerilim dozu epey yüksekti. İzlerken sıkılmadım ama bazı mantık hataları ve açıklanmayan yerler vardı. Bunun dışında çok fazla ters köşe içeren bir film asla beklediğim şeyler olmadı tam tersine hep beklemediğim seçimler ve olaylarla karşılaştım. Korku kategorisini seven biriyseniz bu filmi izlemenizi şiddetle öneririm.


Oyuncular: 

Bill Skarsgard (Keith Toshko)
Justin Long (AJ Gilbride)
Georgina Campbell (Tess Marshall)
Matthew Patrick Davis (The Mother)
Zach Cregger (Everett)