Dizi Tanıtımı: Twenty-Five Twenty-One

0
339

Adı: Twenty-Five, Twenty-One (2022) | 스물다섯 스물하나
Tür: Romantik, Gençlik, Drama
Yönetmen: Jung Ji Hyun
Senarist: Kwon Do Eun
Yapım Şirketi: –
Yayıncı: TVN, Netflix
imdb: 9,2
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021-2022
Yayın Tarihi: 12 Şubat 2022 – 3 Nisan 2022
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi, Pazar
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: 1998’de Asya ekonomik krizi zamanında geçen Twenty-Five, Twenty-One (2022) dizisinde, Baek Yi Jin (Nam Joo Hyuk) 23 yaşında muhabir olduktan sonra Asya Oyunları için bir spor muhabiri olarak iş bulur. Asya Oyunları’nda çalışırken Na Hee Do (Kim Tae Ri) adında bir eskrim sporcusu ile tanışır. Felaketin eşiğinde olan bir toplumda 22 ve 18 yaşlarında ki Baek Yi Jin (Nam Joo Hyuk) ve Na Hee Do (Kim Tae Ri) ilk beklenmedik karşılaşmalarını yaşarlar. Ancak 23 ve 19 yaşlarına geldiklerinde birbirlerine zarar verirler. Sonraki yıl kaybettikleri güvenlerini yeniden kazanarak 25, 21 yaşlarında birbirlerine aşık olurlar. Dizinin ismi birbirlerine aşık oldukları yaşlarından gelmektedir.

Karakterler:

Baek Yi Jin: Nam Joo Hyuk dizide USB spor muhabiri olan Baek Yi Jin karakterini canlandırıyor. Baek Yi Jin 23 yaşında muhabir olduktan sonra bir gizemi ortaya çıkarmak için makyaj sanatçısı ve koruma olarak çalışmaya başlar.

Na Hee Do: Kim Tae Ri, bir eskrim sporcusu olan Na Hee Do karakterini canlandırıyor. Lise eskrim takımında yarıştıktan sonra milli takıma seçilen ve uluslararası bir eskrim sporcusu olan Na Hee Do altın madalya sahibi bir eskrim dahisidir.

Ko Yu Rim: Bona, milli takımda oynayan eskrim sporcusu Ko Yu Rim karakterini canlandırıyor.

FRAGMANLAR