Dizi: Lockwood & Co

0
382


Dizi: Lockwood & Co.

Türü: Gizem, Aksiyon, Macera, Dram
Bölüm: 8 bölüm
Yapım Yılı: 2023-
İzleyebileceğiniz Platformlar: Netflix
Imdb: 7.5
Ülke: İngiltere
Süre: 44 dakika
Yaş Sınırı: 13+


Konusu: İki yetenekli genç, hayatlet avcılığı yapan küçük bir ajansta çalışır. Olağanüstü psişik güçleri olan genç bir kız, Londra’ya musallat olan ölümcül ruhlarla savaşmak için ajansa katılmaya karar verir.


Kendi Yorumum: Uzun zamandır gençlik dizisi izlememiştim. İzlediklerime kıyasla bu dizi aksiyon açısından daha iyi olduğunu düşünüyorum. Her bitiş sizi diğer bölümü izlemeye teşvik ediyor. Konusundan kısaca bahsedelim: Lucy adındaki kızımız alt tabakadan kendi halinde bir kızdır. Annesi tarafından pek sevilmemekte, para kazandığı sürece annesinin gözünde bir değeri olmaktadır. Tabii dünya şimdiki gibi sıradan bir yer değildir. Geceleri etrafta dolanan Ziyaretçiler (hayaletler) vardır. Bu hayaletleri görebilenler yalnızca gençlerdir. Gençlerin 3 özelliği var: Görme, işitme, hissetme. Bu özellik hayaletleri alt edebilmekte onlara kolaylık sağlıyor. Lucy ise işiticidir. Annesi bu yeteneğini fark ettiği gibi bu gençlerin yetiştirildiği bir okula verir. Sonrasında Lucy’nin, Lockwood & Co’ya varış macerası başlar. Yeni bir aile edinir. Ayrıca yeni gizemler ortaya çıkmaya başlar.


Dizide bence işiticilerin özelliği ön planda olmuş. Açıkçası diğer özelliklerin de biraz öne çıkmasını isterdim. Ayrıca dizide hoşlanmadığım bir diğer konu ise olaylara asla yetişememem. Olayları takip etmekte zorlanıyorum ve konuşmalar çok hızlı. Bir sürü isim olması da cabası… bu durum başlarda biraz kafa karışıklığı oluşturabilir. Belki bazılarınız için bu bir sorun olmayabilir. Ama gizem, aksiyon unsurları dozunda, izlerken sıkılmadım. Üstelik her yaşa hitap etmesi de hoşuma gitti. İkinci sezonunu merakla bekliyorum. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Bu diziye puanım: 8.0

Oyuncular:


Ruby Stokes (Lucy Carlyle)
Cameron Chapman (Anthony Lockwood)
Ali Hadji-Heshmati (George Karim)
Jack Bandeirra (Quill Kipps)
Ivanno Jeremiah (Müfettiş Barnes)