BTS’in yıldızı Jimin’in servetinin bir kısmını bağışladığı ortaya çıktı

0
281

Son parçaları Dynamite ile YouTube’da ve müzik listelerinde rekorları altı üst eden Güney Koreli müzik grubu BTS, biletleri yok satan turneler, yaratıcı ticari ürünler, reklamlar ve rekor kıran satışlar sayesinde ciddi bir servetin sahibi oldu. Forbes’un verilerine göre grup 2019’da yaklaşık 50 milyon dolar kazandı. 

Daha önce grubun plak şirketi Big Hit Entertainment’ın CEO’su Bang Si-hyuk, şirketindeki yaklaşık 480 bin adi hisse senedini BTS’e devrettiğini açıklamasıyla gözler tekrar grup üyelerine çevrildi. 

Grubun bazı üyelerinin lüks dairler satın aldığına dair haberler yapılsa da grubun ana dansçısı ve vokalisti Jimin bugüne kadar bu açıdan bir miktar gölgede kalmış görünüyor. Bangkok Post’un haberine göre kısa süre önce 26 yaşına giren Jimin lüks harcamalar yapsa da okullara yaptığı yüklü bağışlarla da biliniyor. 

2017’de Hoedong İlköğretim Okulu’nun kapanacağını öğrendiğinde iki yıl üst üste mezun olacak öğrencilerin üniforma masraflarını karşıladı. Jimin, 2019’da ise 88 bin dolarlık başka bir bağış yaparak doğduğu şehir olan Busan, dar gelirli ailelerin çocuklarının yemek ve diğer ihtiyaçlarını karşıladı. Genç sanatçının yaptığı bağışın yaklaşık 26 bin dolarlık kısmı da mezun olduğu Busan Sanat Lisesi’ne aktarıldığı tahmin ediliyor.

Jimin ayrıca bu yılın Şubat ayında bin 200 öğrencinin eğitim gördüğü eski lisesindeki tüm sıraları da yeniledi.

Öte yandan dansçı kendisi için de 3,9 milyon dolarlık (yaklaşık 30 milyon TL) bir ev satın aldı

Bahsi geçen ev her ne kadar eski ve yıkık bir görüntüye sahip olsa da Jimin’in burayı stratejik bir amaçla aldığı ve restore etmeyi planladığı düşünülüyor.