Yoshiki, Hyde, Sugizo ve Miyavi’nin Kurduğu The Last Rockstars Grubu Gelecek Yıl Japonya ve ABD’de Konser Verecek

0
251

Yoshiki, Hyde, Sugizo ve Miyavi’nin Kurduğu The Last Rockstars Grubu Gelecek Yıl Japonya ve ABD’de Konser Verecek

Grup, Ocak 2023’te Japonya’da 2, Şubat 2023’te de ABD’de 2 konser verecek.

Rock müzisyenleri Yoshiki, Hyde, Sugizo ve Miyavi cuma günü The Last Rockstars adında yeni bir grup kurduklarını duyurdular. Grubun çoktan Ocak 2023’ten itibaren hem Japonya hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde olacak konserleri planlandı.

Grup 26-27 Ocak 2023’te Tokyo’daki Ariake Arena’da ilk konserini, ardından 29-30 Ocak’ta da Tokyo Garden Theatre’da ikinci konserini verecek. Daha sonra ABD konserlerine 4 Şubat’ta New York’taki Hammerstein Balo Salonu’nda ve 10 Şubat’ta Los Angeles’taki Hollywood Palladium’da devam edecek.

(yoshiki)

Yoshiki, X Japan grubunun üyesi ve solo sanatçı olarak uzun süredir devam eden bir kariyere sahip. Yoshiki animeler için Japan X grubunda, Attack on Titan, Saint Seiya: Legend of Sanctuary ve Buddha: The Great Departure gibi şarkılar besteledi. X Japan’ın anime için en önemli katkıları, X² için yapılan müzik video koleksiyonundaki şarkılar ve daha sonra X filmiydi. Madhouse animasyon stüdyosu, her iki yapımı da Clamp’ın X mangasından uyarladı. Hayatta kalan orijinal grup üyeleri – Toshimitsu “Toshi” Deyama, Yoshiki Hayashi, Tomoaki “Pata” Ishizuka ve Hiroshi “Heath” Morie – ilk dağılmalarından 10 yıl sonra ve gitarist Hideto “Hide” Matsumoto’nun ölümünden dokuz yıl sonra 2007’de yeniden bir araya geldiler.

(hyde)

Hyde, rock grubu L’Arc-en-Ciel’in bir parçası olarak DNA², Final Fantasy: The Spirits Within, Fullmetal Alchemist, Great Teacher Onizuka, Mobile Suit Gundam 00, Moribito – Guardian of the Spirit ve Rurouni Kenshin’in anime müziklerine katkıda bulundu. Son olarak Hyde şu anda yayınlanan Mars Red animesi için kapanış şarkısı “On My Own”u seslendirdi. Hyde solo kariyerine 2001 yılında ilk solo şarkısı “Evergreen”i çıkararak başladı.

(sugizo)

Sugizo, kariyerine 1989 yılında hem elektrogitar hem de keman çaldığı Luna Sea grubunun bir üyesi olarak başladı. Solo kariyerine 1997 yılında başladı ve X Japan ve Juno Reactor gibi gruplarda performans sergiledi ve işbirliği yaptı. Hem elektrogitar hem de keman çalıyor. Mobile Suit Gundam: The Origin: Advent of the Red Comet ve Gibiate animesinin şarkılarını seslendirdi ve Drifters animesinin kapanış şarkısını besteledi.

(miyavi)

Miyavi, Nisan 2020’de Holy Nights albümünü çıkardı ve Ocak 2020’de prömiyeri yapılan orijinal televizyon anime projesi Id: Invaded’in şarkılarına katkıda bulundu. Ayrıca Kokkoku, We Rent Tsukumogami ve Tribe Nine animelerinin şarkılarını seslendirdi. Oyuncu olarak Miyavi, Unbroken ve Kong: Skull Island gibi filmlerde rol aldı. 2019 yapımı Stray and Maleficent: Mistress of Evil filmlerinde rol aldı. Miyavi ayrıca live-action Bleach filminde Byakuya Kuchiki’yi ve live-action Gangoose filminde Tomoya Adachi’yi canlandırdı. Her iki film de 2018’de vizyona girdi.

Bir hayranın (Horace…) kısa yorumu: Şu grupta Gackt da olsaydı J-Rock yeni bir çağ başlatırdı.

Kaynak: https://www.animenewsnetwork.com/news/2022-11-11/yoshiki-hyde-sugizo-miyavi-form-the-last-rockstars-band-with-concerts-in-japan-u.s-next-year/.191782