Mini-Web Drama Dizi Önerileri 1 | 2021 (Kore)

0
3197

Çok uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba. Bu aralar web dramalarına sarmış bulunmaktayım. Web dramaları mini dizi olarak da geçmekte bazı kaynaklarda. Önerdiklerimin hepsini https://www.webdramaturkey.com/ de bulabilirsiniz.

Ending Again

Bölüm Sayısı: 12

Bölüm Süresi: 15-25 Dakika

Yapım Yılı: 2020 

Konusu: Evlenmek istemeyen, ancak “Yeni evliler Jeonso Kredisi”ni alabilmek için evlenmeye karar veren iki kişinin dolandırıcılık, evlilik ve romantizm hikayesini anlatan 12 bölümlük Güney Kore yapımı bir dizi. *Yeni Evliler Jeonso Kredisi: Yeni evli çiftlerin ev kiralamasına yardımcı olmak için devletin sağladığı mali destek.

Ama 8 yıllık eski erkek arkadaş geri dödüğünde neler olacak?

TEASER

Single & Ready To Mingle

Bölüm Sayısı: 8

Bölüm Süresi: 15 Dakika

Yapım Yılı:2020

Konusu: Kız ortaokulu, lisesi ve üniversitesine giden iki arkadaş bir yanlış anlaşılma sonucu erkeklerle ortak yaşam alanı paylaşmak zorunda kalırsa ne olur?

TEASER

Pop Out Boy!

Bölüm Sayısı: 10

Bölüm Süresi: 15 Dakika

Yapım Yılı: 2020

Konusu: Bir çizgi roman karakterinin iki boyutlu dünyadan gerçek dünyaya geçiş yapmasını konu alan bir mini dizi

TEASER

Kiss Goblin

IN SEOUL SERİSİ

In Seoul 1

Bölüm Sayısı:15

Bölüm Süresi:15 Dakika

Yapım Yılı: 2019

Konusu: Annesi ile arasında sevgi-nefret ilişkisi olan Army bir lise son sınıf öğrencisinin, annesinin karşı çıkmasına rağmen Seoul içinde bir üniversite kazanma isteğini konu alıyor.

TEASER

In Seoul 2

Bölüm Sayısı: 12

Bölüm Süresi: 15 Dakika

Yapım Yılı: 2020

Konusu: Seoul içinde üniversite kazanmayı başaran başrol kızımız hem kiradan tasarruf etmek için hem de en yakın arkadaşı ile yaşmanın eğlenceli olduğunu düşündüğü için onunla aynı eve çıkar ama bu serüvenleri ne yazık ki pek onların hayal ettiği gibi gitmeyecektir. Başrol kızımızın arkadaşlık ilişkileri ve üniversite hayatında yaşadığı zorlukları konu alıyor

TEASER

Kiss Goblin

Bölüm Sayısı:12

Bölüm Süresi:15 Dakika

Yapım Yılı:2020

Konusu:160 yaşında bir goblin olan Bansuk’un insan olabilmesi için 10 kadını öpmesi gerekmektedir. Her öptüğü insandan bir duygu öğrenen Bansuk, 10 insan duygusunu öğrendiği zaman insan olabilecektir.

TEASER

XX

Bölüm Sayısı: 10

Bölüm Süresi: 15 Dakika

Yapım Yılı: 2020

Konusu: Çok başarılı bir barmaid olan Yoon Nana’nın hayali bir gün kendi barı açmaktır ama bu hayaline giden yol 5 sene önce en yakın arkadaşı olan Lee Roomi’den geçmektedir. İşinde kendini kanıtlamak isteyen Roomi’nin de Nana’ya ihtiyacı vardır ama 5 sene önce bu ikilinin arasında yaşanan bir olay Nana’nın, Roomi’den nefret etmesine sebep olmuştur ve Roomi’nin, Nana’yı ikna etmesi hiç kolay olmayacaktır.

TEASER

The Guilty Secret

Bölüm Sayısı: 12

Bölüm Süresi: 15 Dakika

Yapım Yılı: 2019

Konusu: Tüm sırlarınızı bilen biri birden tekrar hayatınıza girerse ne olur? Peki ya sizden çok büyük bir sır saklıyorsa?

TEASER

En çok hangisini beğendiniz? Önerilerinizi bekliyorum :))