MAMAMOO’dan Moonbyul Geçmiş Bir Asi Aşamasını, Nasıl Değiştiğini ve Daha Fazlasını Anlattı

0
390

MAMAMOO’dan Moonbyul, Singles dergisi için yakın zamanda yapılan bir röportajda ve fotoğraf çekiminde, çıkışından bu yana nasıl değiştiğini yansıttı!

Bu yılın başlarında, Moonbyul Naver NOW şovu “Studio Moon Night”a ev sahipliği yapmaya başladı ve “Şubat ayında başladım ve neredeyse bir yıl oldu. Başlangıçta yeni insanlara karşı çok utangaçtım ama şimdi sosyal becerilerim gelişti ve daha önce hiç görmediğim insanlarla bile özgürce sohbet edebiliyorum. İyi bir iş yaptığımı hissediyorum, bu beni gerçekten gururlandırıyor. Başka bir şey değilse bile, barındırma becerilerimi geliştirmeye devam etmek istiyorum.”

Sunuculuk becerilerinin keşfettiği beklenmedik bir yetenek mi yoksa sıkı çalışmanın sonucu mu olduğu sorulduğunda, Moonbyul, “İkisi de öyleydi. Daha önce bilmediğim bir yetenek keşfettim, ancak Sparta tarzı bir eğitim yöntemi olan haftada üç kez bir gösteriye ev sahipliği yaparak kendimi geliştirmeyi de başardım.”

Gösteriye kişisel yaklaşımıyla ilgili olarak şunları paylaştı: “Gösteride yer alan sanatçıların bakış açısından, ‘Stüdyo Ay Gecesi’ programlarındaki birçok etkinlikten sadece biri. Bunun nasıl bir şey olduğunu bizzat yaşadım. Umarım [misafirler] şovda kendilerini bitkin hissetmeden eğlenirler ve umarım bonus olarak iyileşmiş hissederler. Konukların [‘Studio Moon Night’] programını gelecekte tekrar yer almak istedikleri bir program olarak hatırlamalarını istiyorum.”

Moonbyul, konuşmaktan en çok keyif aldığı konuğun adını sorduğunda, “Tek bir kişiyi seçmek zor ama gruplar programa geldiğinde, duygulandığım çok zaman oluyor. Programımızdaki bitiş bölümlerinden biri, birbirlerine söylemek isteyip de fırsat bulamadıkları şeyleri anlatmaktan ibarettir ve bazen gözyaşı döken üyeler vardır. Bu tür şeyleri gördüğümde, özellikle duygulanıyorum.”

Moonbyul ayrıca bir grupta olmanın kısıtlamalarıyla mücadele ettiği bir zamandan da dürüstçe bahsetti.

“Kendinizi bir grup içinde tamamen göstermek zor” diye açıkladı. “Neyi yapıp neyi yapamayacağınızı açıkça tanımlayan bir durumda, aşırı derecede endişelendiğim ve isyan ettiğim bir zaman oldu. Şimdi geriye dönüp baktığımda, bugünün beni yaratmak için o zamana ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. O zaman sayesinde, sağlam kişilerarası ilişkilere ve sağlam bir kariyere sahip biri olabildim.”

Moonbyul, kariyerinin sekizinci yılında olduğu için şu anda öğrendiklerine gelince, “[Kore hesaplarına göre] 30 yaşına girdikten sonra öğrendiğim şey, eğer bir şeyi sonraya saklarsanız, onu boşa harcarsınız. Endişelenmeye ve tereddüt etmeye devam edersem, kalbimin giderek küçüldüğünü ve duygularım konusunda daha az cömert olduğumu fark ettim. Bu günlerde, yapmak istediğim şeyleri yapmam gerektiğini düşünmeye başladım.”

Kaynak:Allkpop