İzlenmesi Gereken 11 İlham Veren Spor Temalı K-Drama

0
1332

İster futbol, ister beyzbol, futbol, badminton veya yüzme olsun, iyi bir spor dizisini yenen hiçbir şey yoktur, liste sonsuzdur. Bir spor dizisinin tadını çıkarmak için bir sporcu olmanıza hatta spor yapıyor olmanıza gerek yok. Öyleyse hadi sizi güldürecek, ağlatacak, neşelendirecek ve yolda bazı değerli hayat dersleri öğrenecek spor temalı 11 K-dramaya göz atalım.

“Twenty Five, Twenty One”

Min Chae (Choi Myung Bin) adında meraklı bir genç, annesi Na Hee Do’nun eski günlüklerini keşfeder ve onları okumaya başlar. Zamanda, dünyanın henüz bilinmeyen bir milenyumun eşiğinde olduğu ve ekonomik bir krizin üstesinden gelmeye çalıştığı 1990’ların sonuna götürülüyoruz. Na Hee Do (Kim Tae Ri) adlı heyecanlı ve cesur bir eskrimci sıkı çalışır. Hayali ülkesi için oynamak, bir zamanlar idolü olan ve şimdi ise rakibi olan Go Yu Rim’i (Bona) yenmek ve gerçek aşkı yaşamaktır. İdealist ve çalışkan bir genç olan Baek Yi Jin (Nam Joo Hyuk), ekonomik krizden sonra kendisinin ve ailesinin hayatını yeniden inşa etmeye çalışır. Hee Do ve Yi Jin arkadaş olurlar ve birinin neşeli doğası diğerinin ise suskun kişiliği birbirleriyle keskin bir tezat oluştursa da, ikisi mümkün olan her şekilde birbirini tamamlar. Gözü yaşlı bir Hee Do, Yi Jin’e “Annem bile istemezken neden beni destekliyorsun?” diye sorarken Yi Jin “Çünkü bana umut veriyorsun. Ve senin için daha fazlasını istiyorum. Ve bu benim de iyi şeyler yapmak istememe neden oluyor.” diye cevaplar. Bu, önce arkadaş sonra da sevgili olarak çıktıkları bu buruk yolculuklarında aralarındaki derin bağın etkileyici bir ifadesidir. Birlikte iyi olma vaadi, onları ayrıyken bile bağlar.

İzleyicilerinin karakterlerin hayatlarına ve hikayelerine bu kadar bağlanmasını sağlayan bir dizi olan “Twenty Five, Twenty One”, büyüme sancıları, gençlik aşkı, kalp kırıklıkları, dostluk ve hırs üzerine ıstırap verici bir reşit olma hikayesi. Pervasız, fevri Hee Do olarak Kim Tae Ri’nin ve metanetli ve kararlı Baek Yi Jin olarak Nam Joo Hyuk’un yıldızlara ait performansları, karakterlerini o kadar ilişkilendirilebilir ve gerçek kıldı ki, onlardan vazgeçmek zordu. Hiçbir drama bu kadar duygu uyandırmadı.

“Love All Play”

Love All Play 1. Sezon 1. Bölüm izle | Dizigom

İki iyi badminton oyuncusu var bunlardan biri sporu bırakmak zorunda kalır, diğeri ise oyunu sıkıcı buluyor. Ancak bu ikisi güçlerini birleştirdiğinde, sahada yapılan bir eşleşme olurlar. Yetenekli ve tanınmış bir badminton oyuncusu olan Tae Yang (Park Ju Hyun), bir olaydan sonra sporu bırakır. Badminton, sefil ve kendini suçlayarak bir hayat yaşayan Tae Yang’ın yaşama sebebi olmuştur. Sporu bir tür yük olarak gören Park Tae Joon (Chae Jang Hyeop) ile tanışır. Kız kardeşinin şanlı spor kariyerinin gölgesinde yaşamanın kaderinde olduğunu hissediyor ve ailesinin başarılı badminton ekipmanı işi de amacına yardımcı olmuyor. İkisi Yunis badminton takımının bir parçası olarak buluştuğunda, bu ikisi için de aşk ve oyundur. Tae Yang’ı etkileme arzusundaki Tae Joon, oyuna olan tutkusunun yeniden alevlendiğini fark eder.

“Love All Play”, kelimenin tam anlamıyla inanılmaz derecede keyifli bir dizi. Spor ve menajerlik iş dünyasının zemininde geçen sıcak bir aşk hikayesi olan drama, her yönüyle puan alıyor. Ve Park Ju Hyun ile Chae Jong Hyeop’un heyecan verici kimyası orta sahayı ele geçiriyor.

“Stove League”

Baek Seung Soo (Namgoong Min), profesyonel lig beyzbol takımı Dreams’in genel menajeri olarak atanır. O, Midas dokunuşuna bir sahip adam ve onu bu iş için mükemmel adam yapan, takımların kaderini değiştirme yeteneği. Ancak takımın dağılmasını isteyenler ve Seung Soo’nun bunu yapmalarına yardımcı olacak mükemmel aday olacağını düşünenler var. Dreams takımı merdivenin en altındadır. Ancak Seung Soo onları sadece motive etmekle kalmıyor, sözde kurnaz kişiliğinin farklı bir yüzünü göstererek herkesi şaşırtıyor. Takımın sadık operasyon müdürü Lee Se Young (Park Eun Bin), Seung Soo’ya Dreams’in rüya takım olmasına yardım etmede yardım eder.

“Stove League”, sürükleyici ve ödüllendirici bir anlatımla bir home run (tur vuruşu) yapıyor. Sizi motive eden ve moral veren şovları izlemenin büyüleyici bir yanı var ve “Stove League” bu şovlardan biri. Kazanan performanslarla birlikte hayatı anlatan dersler var ve bundan daha iyisi olabilir mi?

“Racket Boys”

Bir zamanlar badminton oyuncusu olan Yoon Hyun Jong (Kim Sang Kyung), ailesinin geçimini sağlamakta zorlanır. Yok olma eşiğindeki bir kırsal ortaokul badminton takımına koçluk yapma şansı yakalar. Takımda sadece üç oyuncu kalmıştır: Bang Yoon Dam (Son Sang Yeon), Na Woo Chan (Choi Hyun Wook) ve Lee Yong Tae (Kim Kang Hoon). Hyun Jong’un şehirli oğlu, eski bir badminton dahisi olan Hae Kang (Tang Jun Sang) ve In Sol (Kim Min Ki) ile birlikte takıma katılır. Artık yarışmalara girmek için yeterli oyuncuları vardır ve onları ileriye götürmek, kazanmaya duydukları açlıktan kaynaklanır.

“Racket Boys”, bu çocukların oyun sevgisi için kanlarını, terlerini ve gözyaşlarını harcayarak çok yükseklere uçarken, cesaret ve kararlılığın güçlendirici bir hikayesidir. Bu harika çocukları desteklemek ve onlara tezahürat yapmak çok kolay. Hiçbiri profesyonel oyuncu olmamasına rağmen özel eğitim almış oyuncular ellerinden gelenin en iyisini yapıyor.

“Fight for My Way”

Dong Man (Park Seo Joon) bir tekvando ve dövüş sanatları uzmanıdır. Ancak rekabetçi bir dövüşü kaybettikten sonra Dong Man kendine olan güvenini kaybeder ve hayallerini arka plana atar. Gelecek vadeden bir spiker olan en iyi arkadaşı ve daha sonra kız arkadaşı olan Choi Ae Ra (Kim Ji Won), onun dövüş arenasına geri dönmesine pek hevesli değildir. Onun kavga etmesinden korkuyor. Ancak Dong Man’ın, sağlık sorunlarına rağmen, bir atlet olarak özsaygısını ve özgüvenini geri kazanması için bu maçı kazanması gerekiyor. “Fight For My Way”den Dong Man ve Ae Ra’nın hikayesi, bir MMA şampiyonu olan Choo Sung Hoon ve manken eşi Yano Shiho’dan esinlenildi. Hikayeleri, yazar Lim Sang Chun’a sporcuların ve ailelerinin yaşamlarını vurgulamak için ilham verdi.

“Fight My Way” gerçekçiliğiyle ilgi çekiyor. Sıradan insanların hikayesi ve her şeye rağmen onu büyütme arzusu izleyicilerde yankı uyandırdı. Park Seo Joon, alçakgönüllü Dong Man rolünde ve Kim Ji Won, dik kafalı Ae Ra rolünde zahmetsizce sevecen doğal bir dostluk ortaya çıkarıyor.

“Weightlifting Fairy Kim Bok Joo”

Bu dizi, Kim Bok Joo (Lee Sung Kyung) adlı cesur bir halter şampiyonu ile yüzme dahisi Joon Hyung (Nam Joo Hyuk) arasındaki sevimli bir arkadaştan sevgiliye dönme hikayesidir. İkisi yıllar önce ilkokulda tanışmıştır. Şimdi ise kampüste, ikisi arasında kolay bir dostluk gelişir. Birçok sorun ve zorlukta birbirlerine yardım eder, motive eder ve cesaretlendirirler. Hikaye, Joon Hyung’un ağabeyine aşık olana kadar yemek yemeyi çok seven ve bedeninde rahat olan Bok Joo’nun etrafında dönüyor. Erkek fatma Bok Joo, herhangi bir halterci için saygısızlık olan kilo vermeye çalışırken görünüşü hakkında bilinçli hale gelir.

“Weightlifting Fairy Kim Bok Joo”yu izlemek harika. Bir yandan kampüs yaşamının ve gençlik aşkının kaygısız yönünü ortaya çıkarırken, diğer yandan performans baskısı ve ruh sağlığından vücut pozitifliğine kadar sporcuların uğraştığı birçok konuyu öne çıkarıyor. Lee Sung Kyung, karakterinin fizikselliğini ve duygusal yönlerini olabildiğince doğal bir şekilde ortaya koyduğu için Bok Joo rolüne çok uygundu. Nam Joo Hyuk ile olan spontane kimyası, onları ekranların en sevilen çiftlerinden biri yaptı.

“To The Beautiful You”

Kang Tae Joon (Minho), yüksek atlamada altın madalya kazanan bir atlettir ancak geçirdiği bir kaza sonucunda yaralanması onu bir çöküşe sürüklemiştir. Onu idolü olarak gören Koo Jae-Hee (Sulli) adındaki bir kız ona yardımcı olmak amacıyla erkek kılığına girerek Tae Joon’un gittiği erkek lisesine kaydolur. Cesaret verici ve sevecen kişiliği onu kazanırken, endişelerini ve korkularını aşması için onu cesaretlendirir. Gerisi ise tahmin edilebilir bir lise yolculuğu. Tae Joon, Jae Hee’nin erkek olduğunu düşünerek ona karşı hisler besler ve sıra dışı bir aşk üçgeni gelişmeye başlar.

Japon mangası “Hana Kimi”nin uyarlaması olan “To the Beautiful You”, eğlenceli karakterlere sahip bir dizi. Ana tema arkadaşlık ve kendini kabul ettirme olsa da, cinsiyet değiş tokuşu diziye komik bir dokunuş katıyor.

“King of High School”

Lee Min Seok (Seo In Guk), okul takımında all-star bir buz hokeyi oyuncusudur. Min Seok, bir şirketin müdürü olan ağabeyinin aynısı görünmektedir. Kardeşinin aniden ortadan kaybolmasının ardından Min Seok, kardeşi gibi davranmak zorundadır. Şirkette bir kez Jung Soo Young (Lee Ha Na) ile tanışır ve kıvılcımlar uçuşur. Ama gerçek kimliğini ifşa edebilecek mi?

Dizide çok fazla hokey tasvir edilmese de, bu dizi hâlâ çekici bir dizi. Min Seok ikili hayatında gezinirken, dizide pek çok sevimli ve komik an yaşanıyor. Ama umutsuzca aşık olduğunda, asıl eğlence o zaman başlıyor. Tuhaf karakterler, gergin bir aşk üçgeni ve bol kahkahalı anlarla, bu dizi sonuna kadar win-win durumunda.

“Run On”

Run On izle, Bütün Bölümleri | Asya Fanatikleri

Şampiyon kısa mesafe koşucusu Ki Seon Gyeom (Im Siwan), “Sevdiğim onca şey arasında neden kendimi hiç sevmedim” diyor. Kendini beğenmiş genç bir adam olan Seon Gyeom, başarılarının tadını çıkaracak biri değildir. Takımdaki kabadayıları alt eder ve diskalifiye olma pahasına bile zorbalıkların karşısında durur. Yeterli imkanları olmayan sporcuların yeteneklerini öne çıkarmaya odaklanarak eğitime başlar. İş yerinde cinsiyetçilikle mücadele eden ama kendini savunan çalışkan ve tutkulu bir film çevirmeni olan Oh Mi Joo (Shin Se Kyung) ile tanışır. Mi Joo ile tanıştıktan sonra Seon Gyeom, bastırılmış duygularını dışa vurmanın sorun olmadığını anlar. Kısa mesafe koşucusu olmaktan memnun olmadığı için daha çok keyif aldığı bir iş olan temsilci olmayı üstlenir. Ayrıca bir spor yönetim şirketinin kaba CEO’su Seo Dan Ah (Sooyoung) var. Futbol oynama hayalinden vazgeçtiği için gerçek aşkı ve dostluğu arzulamaktadır. İyimser ve hassas bir sanat öğrencisi olan Lee Young Hwa (Kang Tae Oh), Seon Gyeom ve Dan Ah ile arkadaş olur.

Bu dört kişi kendini keşfetme yolunda ilerlerken, kendini sevme ve kendine inanma konusunda değerli dersler öğrenirler. “Run On”, kaderinizin kontrolünü ele almak, hissettiklerinizi ifade etmek ve insanın kendini bağlama eğiliminde olduğu prangalardan kurtulmakla ilgilidir. Ayrıca toksik ebeveynlik ve performans baskısının yanı sıra zorbalık, sınıf ayrımı ve aynı cinsiyetten aşk gibi çeşitli konuları da ele alıyor.

“Prison Playbook”

Kim Je Hyuk (Park Hae Soo), bir büyük lige kaydolmak üzereyken hayatı alt üst olan ünlü bir beyzbol oyuncusudur. Küçük kız kardeşini koruyan Je Hyuk, onu taciz eden adamı dövüyor ve hapse giriyor. Hapishanede bir infaz memuru olan en yakın arkadaşı Lee Joon Ho (Jung Kyung Ho), zor anlara dayanmasına yardım eder. Je Hyuk, kariyerini bir kez daha canlandırma umuduyla hapishanede beyzbol antrenmanına devam ediyor. Dizi ayrıca birkaç kişiyle daha tanışmasına odaklanıyor. Jung Hae In, haksız yere bir askeri öldürmekle suçlanan Yüzbaşı Yoo rolünde soğuk biri gibi görünse de özünde iyi bir insandır. Geçmişinden pişmanlık duyan eski bir gangster olan Min Chul (Choi Moo Sung) ve her şeye rağmen Je Hyuk’un yanında olan kız arkadaşı Ji Hi (Krystal) vardır.

Bu tipik bir K-drama olmayabilir ancak “Prison Playbook”, uygulaması ve incelikle işlenmiş karakterleri açısından bir başyapıttır. Her bir mahkumun bireysel hikayeleri ortaya çıktıkça, kalbinizi çekiştiriyor. Bol bol gözyaşı dökmenize neden olacak etkili performanslarla desteklenen duygusal bir anlatım.

“Thumping Spike”

Thumping Spike 2 | Korea | Drama | Watch with English Subtitles & More ✔️

Daehan Lisesi Voleybol takımı, merdivenin en alt basamağında olmasına rağmen zirveye ulaşmayı hedefler. Se Ra (Hwang Seung Eon) adlı bir voleybol yıldızı, bir düşüşün ardından spor kariyerinde bir durgunluk ve çöküşle karşı karşıyadır. Umutsuzluk duygusundan kurtulamıyor gibi görünüyor. Acınacak bir şekilde, kendini Daehan Lisesi’nde bocalayan bir grup erkeğe koçluk yaparken bulur. Daehan’ın yıldız oyuncusu Hwang Jae Woong (Song Jae Rim) ile sürekli anlaşmazlık halindedir. Takımdaki oyuncuların hiçbiri Jae Woong’un uzmanlığıyla boy ölçüşemez. Ama oyuna olan sevgisi ve kazanma arzusu daha da güçlü, bu vasat takım kaderini tersine çevirebilecek mi?

Değer verilmeyen harika bir dizi olan bu drama, arkadaşlığı ve ekip çalışmasını yüceltiyor. Ayrıca, mükemmel bir dizi için çok fazla olan sportmenlik gösterisinin yanı sıra kalp atışlarını hızlandıran bir romantizm elde edersiniz.

“Heading to the Ground”

Bir futbolcu ve bir spor menajeri, değerlerini ve cesaretlerini kanıtlamaya kararlıdır. Cha Bong Gun (Yunho), profesyonel olarak oynamak için yanıp tutuşan, mütevazi bir geçmişe sahip, hevesli bir futbolcudur. Ancak kader, hayaliyle arasına her türlü engeli koymaya devam eder. Yanlışlıkla vur kaçla suçlanır ve hapis cezası alır. Dışarı çıktığında, Bong Gun için işler çok daha zorlaşır ama tuhaf işler arasında koşuştururken futboldan da asla vazgeçmez. Zengin bir adamın kızı olan Hae Bin (Go Ara) soyadı o kadar yük olmuştur ki kimliğini her zaman gizler. Spor menajeri olarak işe girer ama bir kadın erkeklerin dünyasında hayatta kalabilir mi? Ve Bong Gun ve Hae Bin başarılı olup önyargılara karşı koyabilecek ve zorlukların üstesinden gelebilecek mi?

“Heading to the Ground” çok eski bir dizi olsa da hiçbir şekilde hayal kırıklığına uğratmıyor. Bu bir azim ve dayanıklılık hikayesi ve çekiciliği basit hikaye anlatımında yatıyor.