House Of Dragon Dizisi Yayınlanıyor!!

0
218

Eminim ki “Game Of Thrones” dizisini bilmeyen yoktur. Zamanında epey yankı uyandıran bir diziydi hala öyle fakat son sezonu yüzünden çoğu kişi memnun kalamadı. Ayrıca dizide Targaryen hanesi yani ejderha hanesinden yalnızca iki kişiyi tanıdık: Daenerys targaryen ve ağabeyi Viserys Targaryen. Bazı kişiler Ejderha hanesinin üstünde çok durulmadığını, hakkında daha çok şey bilmek istediğinden şikayetlendi. Bu nedenle yapımcılar Game Of Thrones dünyasında geçen Targaryen hanesini anlatan bir dizi çıkarıyorlar: “House of the Dragon”.

Konusundan kısaca bahsedelim. George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı (A Song of Ice and Fire) kitap serisinden uyarlanan House of the Dragon, Targaryen ailesine odaklanacak. Game of Thrones serisinden 300 yıl önce yaşananları, Targaryanler’in Demir Taht’ı korumak için verdiği mücadeleler ve kendi aralarında savaşa girmelerini konu alıyor.

Peki bu heyecanla beklediğimiz dizi ne zaman ve nerede yayınlanacak?
21 Ağustos 2022 yani yarın HBO Max ekranlarında yayınlanacak. Dizi 10 bölümden oluşacak. Dizinin yönetmenleri Miguel Sapochnik, Greg Yaitanes, Clare Kilner ve Geeta Vasant Patel. Oyuncuları ise Matt Smith (Daemon Targaryen), Milly Alcock, Emma D’Arcy (Prenses Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower) ve daha fazlası…

Kendi görüşümü belirmek istiyorum. Targaryen hanesini ve tarihlerini hep merak etmiştim. Bol bol ejderha olmasını bekliyorum. Sadece Targaryen hanesini değil diğer hanelerle aralarındaki ilişkiden bahsedecekler gibi görünüyor. Oyuncuları pek tanıdık gelmedi ama oyunculuklarının iyi olacağından eminim yine de izleyip görmek gerekiyor. Umarım herkesin çok seveceği bir dizi olur çünkü beklentim epey yüksek.