Düşmandan Aşıklara Kalbinizi Attıracak K-Dramalar

0
202

Bu yazı K-drama izlemeye yeni başlayanlar için oluşturulmuş bir öneri listesidir.

“Love to Hate You”

Bölüm sayısı: 10

Gösterim tarihi: 2023

Dili: Korece

Konusu:

Dizi, erkeklere karşı kaybetmekten nefret eden bir kadının ve kadınlara asla güvenmeyen bir erkeğin arasında geçen aşkı konu almaktadır.

Karakterler:

Kim Ok Vin dizide, eğlence sektörü ile çalışan Gilmu Hukuk Bürosunun çaylak avukatı Yeo Mi-Ran karakterini canlandırmaktadır. Romantik bir ilişki yaşamakla ilgilenmediği gibi erkeklere karşı yenilmekten ve kaybetmekten nefret etmektedir.

Yoo Teo dizide, eğlence endüstrisinde en iyi aktör olarak tanınan Nam Kang Ho karakterini canlandırmaktadır. Yakışıklı görünümü, zekası ve nezaketi sayesinde Güney Kore’deki en popüler aktörlerden biridir. Romantik filmlerin aranan yüzüdür ancak kadınlara güvenmemektedir.

Yoo Tae Oh, hem dalgın süperstar Kang Ho hem de baştan çıkarıcı cazibesiyle sizi etkisi altına alabilecek baygın erkek arkadaş olarak mükemmel. Ve bir başka önemli nokta da Kang Ho ile en iyi arkadaşı/menajeri Do Won Jun (Kim Ji Hoon) arasındaki hararetli dostluktur . Kendi evriminden geçen bir bromance.

Diz havadar bir romantik komedi ve bu türle ilgili tüm mecazları ve klişeleri içeriyor. 

Fragmanı:

“Hometown Cha-Cha-Cha”

Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021

Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu:

Dizi, Gongjin adlı bir sahil köyünde geçen bir aşk hikayesini konu almaktadır.

Karakterler:

Shin Min-A dizide bir diş doktoru olan Yoon Hye-Jin karakterini canlandırmaktadır. Zeki ve güzel bir kadındır. Bir gün, hayatını değiştirmek zorunda kalır ve Gongjin adlı bir sahil köyüne taşınır. Burada, Bay Hong (Kim Seon-Ho) ile tanışır ve garip kişiliğinden dolayı onu tanımak ister.

Kim Seon-Ho dizide Gongjin adlı sahil köyünde Bay Hong olarak bilinen Hong Du-Sik karakterini canlandırmaktadır. Resmi olarak işsiz birisidir. Ancak her zaman meşguldür. Birinin yardıma ihtiyacı olursa, ortaya çıkar ve yardım sağlayan ilk kişi o olur. Lee Sang Yi, parlak bir kişiliğe sahip bir işkolik olan hit varyete şovu yönetmeni Ji Sung Hyun’u canlandırdı.

Baya beğendiğim bir dizi. Tatlı bir yaz zamanı hissettiriyor. İnsanı mutlu ediyor.

Fragmanı:

“Mad for Each Other”

Bölüm Sayısı: 13
Yapım Yılı: 2020 – 2021

Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu:

Dizi, hayatları alt üst olmuş iki kişinin arasında ki romantik ilişkiyi konu almaktadır. No Whi-O (Jung Woo), yaşadığı bir olay sonrasında öfke kontrolünde sorunlar yaşamaya başlar ve ne kadar uğraşsa da öfkesini kontrol etmeyi başaramaz. Bu süre zarfında, çılgın biri olan Lee Min-Kyung (Oh Yeon-Seo) ile tanışır. Geçmişte yaşadıkları ilişkiler ile alakalı çok komplike ve yaralayıcı tecrübeler yaşamış olan ikili (No Hwi Oh ve Lee Min Kyung) kendi iyileşme süreçlerini yaşarken birbirlerine aşık olmaya başlarlar.

Karakterleri:

Jung Woo dizide bir dedektif olan No Whi-O karakterini canlandırmaktadır. Oldukça iyi bir hayata sahip olduğunu düşünürken yaşadığı bir olay sonucunda hayatı alt üst olur. Öfkesini kontrol edemeyen, her şeye sinirlenen çılgın bir adama dönüşür.

Oh Yeon-Seo dizide bir kariyer kadını olan Lee Min-Kyung karakterini canlandırmaktadır. Sofistike bir görünümü ve iyi bir işi vardır. Yaşadığı bir olay sonucunda sıradan hayatı çöker ve artık kimseye güvenemez olur. Sanrılar görmeye ve kompülisif bozukluklar yaşamaya başlar. 

Çok ilginç ve garip bir aşk. Çok hızlı akıyor.

Fragmanı:

“Touch Your Heart”

Tür: Romantik, Komedi, Hukuk

Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2018 – 2019

Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu:

Dizi, bir avukat olan Kwon Jung-Rok (Lee Dong-Wook) ile ünlü bir kadın oyuncu olan Oh Yeon-Soo’nun (Yoo In-Na) arasındaki romantik hikâyeyi konu almaktadır. Bir şirket sahibi ailenin oğlu ile adı bir skandala karışan Yeon-Soo’nun hayatı dibe vurmaya başlar. Ancak berbat olan imajını tekrar düzeltmeye ve ünlü bir senaristtin yeni bir dizisinde rol almaya kararlıdır. Ancak berbat bir oyunculuğu vardır.

Bu yüzden, karakterine daha iyi bürünebilmek için bir avukatın yanında sekreter olarak çalışmak zorunda kalır. Böylece daha iyi bir oyunculuk sergileyip, izleyicinin gönlünü almayı planlamaktadır.Karakterleri:Lee Dong-Wook dizide bir hukuk firmasında avukatlık yapan Kwon Jung-Rok karakterini canlandırmaktadır. Huysuz, kibirli ve soğuk kalpli birisidir. Tam bir işkoliktir. Aldığı davaları her zaman kazandığı için müşterilerinin güvenini kazanmıştır. Bir gün, patronu ondan Oh Yoon-Seo’nun (Yoo In-Na) yanında sekreter olarak 6 ay çalışmasına izin vermesini ister. Durumdan pekte haz etmemesine rağmen patronu istediği için kabul etmek zorunda kalır.Yoo In-Na dizide popüler bir oyuncu olan Oh Yoon-Seo karakterini canlandırmaktadır. Güzel görünümü ile ünlüdür. Ancak oyunculuk konusunda berbattır.

Uzun zaman boyunca favori dizimdi

Fragmanı:

“I Am Not a Robot”

Tür: Romantik, Komedi

Bölüm Sayısı: 32
Yapım Yılı: 2017

Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, insanlara karşı alerjisi olduğu için şimdiye kadar hiç kız arkadaşı olmamış bir adam (Yoo Seung-Ho) ile robot gibi davranan bir kadının (Chae Soo-Bin) arasındaki aşk hikâyesini anlatmaktadır.Karakterleri:Yoo Seung-Ho dizide Kim Min-Kyu karakterini canlandırmaktadır. Min-Kyu, Kore’nin en büyük finansal şirketinin birincil hissedarı ve yöneticisidir. Maddi durumu iyi olduğu kadar mükemmel bir görünüşe de sahiptir. Ancak insanlara karşı alerjisi olduğu için şimdiye kadar hiç kız arkadaşı olmamıştır.Chae Soo-Bin dizide genç bir girişimci olan Jo Ji-A karakterini canlandırmaktadır. Onun EQ’su (duygusal zekâsı) oldukça yüksektir ancak çok zeki birisi değildir. Yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmekten asla çekinmez. Bu yüzden, hayali insanların ihtiyaç duyduğu şeyleri yapmaktır. Babası bir oto tamircisidir. Robot mühendisi olan eski erkek arkadaşı Baek-Gyun (Uhm Ki-Joon) bir gün ondan bir robot gibi davranmasını ister.Uhm Ki-Joon dizide dahi bir robot mühendisi olan Hong Baek-Gyun karakterini canlandırmaktadır. Gizlice dünyanın en gelişmiş android robotu ‘Aji3’ üretmeye çalışmaktadır.

Bazı yerler yoruyor ama güzel. Keyifle izleyebilirisiniz.

Fragmanı:

“Suspicious Partner”

Suspicious Partner”

Tür: Romantik, Komedi, Hukuk

Bölüm Sayısı: 40
Yapım Yılı: 2017

Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu:

Dizi, üzerinde kalan katil damgasını temizleyebilmek için gerçek katilin peşine düşen Eun Bong-Hee (Nam Ji-Hyun) ve ona yardım eden No Ji-Wook’un (Ji Chang-Wook) etrafında dönmektedir. Çok geçmeden ikili bu kovalamacanın içinde birbirine âşık olur.

Karakterleri:

Ji Chang-Wook dizide yetenekli bir avukat olan No Ji-Wook karakterini canlandırmaktadır. O, eskiden bir savcıydı. O savcıyken kendini Eun Bong-Hee (Nam Ji-Hyun) ile bir davanın içinde bulur ve savcılığı bırakarak avukat olur. Onun karakteri, çocukken yaşadığı bir travmanın etkileri ile boğuşmaktadır.

Nam Ji-Hyun dizide eski bir tekvando sporcusu ve adli bir stajyer olan Eun Bong-Hee karakterini canlandırmaktadır. O, bir avukat olabilmek için sıkı bir şekilde çalışmaktadır. Onun karakteri, dışarıdan bakınca saf ve narin birisi gibi görünse de kendini savunabilecek birisidir. Bir gün, kendisini bir cinayet davasının şüphelisi olarak bulur.

Choi Tae-Joon dizide bir avukat olan Ji Eun-Hyuk karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri No Ji-Wook’un (Ji Chang-Wook) çocukluk arkadaşıdır ve birbirlerini kardeş gibi görmektedir. O, karmaşık bir geçmişe sahiptir.

Nara dizide No Ji-Wook’un (Ji Chang-Wook) eski kız arkadaşı Cha Yoo-Jung karakterini canlandırmaktadır. O, yurtdışında eğitim almış bir savcıdır.

Çok beğendiğim bir dizi. Favori dizimdi.

Fragman:

Düşmandan Aşıklara Kalbinizi Attıracak K-Dramalar” için önerileriniz varsa yorumlara yazabilirsiniz.