Dr. Romantic 3” Şimdiye Kadarki En Yüksek Reytinglerini Aldı; “King The Land” ve “See You In My 19th Life” Prömiyeri Güçlü Başladı

0
285

SBS’in “Dr. Romantic 3” tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı!

17 Haziran’da, hit dizi finali için tüm sezonun en yüksek izlenme oranını elde etti. Nielsen Korea’ya göre, “Dr. Romantic 3” ülke çapında ortalama yüzde 16,8 reyting alarak Cumartesi gününün en çok izlenen mini dizisi ve aynı zamanda kendi zaman diliminde en çok izlenen program oldu.

“Dr. Romantic 3” ayrıca, ortalama yüzde 6,1 puan alan 20 ile 49 yaş arası izleyicilerden oluşan kilit demografi arasında bu hafta yayınlanan herhangi bir program arasında en yüksek reytingi aldı.

Bu arada, iki yeni dizi -JTBC’nin “King the Land” ve tvN’in “See You in My 19th Life“- dün gece umut verici başlangıçlar yaptı.

Başrollerini 2PM’den Lee Junho ve Girls’ Generation’dan YoonA’nın oynadığı yeni romantik komedi “King the Land”, kanalın bir önceki hit dizisi “Doctor Cha”dan (King the Land’den önce yayınlanan dizi) daha yüksek reytingler aldı. “King the Land”in ilk bölümü ülke genelinde ortalama yüzde 5,1 reyting aldı, bu rakam “Doctor Cha”nın prömiyerinde elde edilen yüzde 4,9’dan biraz daha yüksek.

Shin Hye Sun ve Ahn Bo Hyun’un “King the Land”den yaklaşık bir saat önce yayınlanan yeni fantastik romantik draması “See You in My 19th Life” kendi prömiyeri için ülke çapında ortalama yüzde 4,3 reyting aldı.

Son olarak, KBS 2TV’nin dizisi “The Real Has Come!” ülke genelinde ortalama yüzde 18,1 reyting oranıyla Cumartesi gününün en çok izlenen programı olarak saltanatını sürdürdü.