Dizi Tanıtımı: XO, Kitty

0
738

Dizinin Adı: XO, Kitty

Bölüm Sayısı: 10

Yayın Gün / Saat: Perşembe

Gösterim Tarihi: 18 Mayıs 2023

Dizi Türü: Romantik, Komedi

Konusu:

Dizi, Kitty Song’un aşkını bulmak ve annesi hakkında daha fazla şey öğrenmek için Güney Kore’ye gitmesi ile yaşadıklarını konu alıyor. Genç bir çöpçatan olan Kitty Song Covey, aşk hakkında her şeyi bildiğine inanmaktadır. Çok sevdiği erkek arkadaşı ile uzak mesafeden yürüttüğü bir ilişkisi bile vardır. Ancak mesafeler can sıkıcı olmaya başladığında Kitty harekete geçer. Güney Kore’deki annesinin gittiği ve uzak mesafe ilişkisi yürüttüğü Dae’nin lisesine başvurur ve okula kabul edilir. Ani bir kararla dünyanın öbür ucuna taşınır ve kalbinin peşinden gider.

Karakterleri:

Anna Cathcart dizide, Kitty karakterini canlandırıyor. Neşeli bir genç kız olarak birçok hayali vardır. Bunlardan en büyüğü ise Koreli erkek arkadaşı Dae ile bir araya gelmektir. Bu isteğinin peşinden gittiğinde büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Annesi hakkındaki tuhaf gerçekleri öğrenir.

Choi Min Young dizide, Dae karakterini canlandırıyor.

Sang Heon Lee dizide Min Ho karakterini canlandırıyor. Kitty’nin gittiği okulda okumaktadır. Yakışıklı bir görünümü ve sivri bir dili vardır.

Fragmanı:

To All the Boys film serisinin yan dizisi, bir Netflix orijinal filminden alıntı olan ilk Netflix televizyon dizisidir.

Editör notu: Kore ve amerikan Netflix dizileri karışımı. Sevmediğim yerlerde oldu ama ben beğendim. Tabii To All the Boys kadar değil benim için. 2. Sezonda daha iyi olacağına hissediyorum. Hem de hikaye daha iyi oturur. 8/10

Öğrendiğim garip bir detay da bu iki karakter kardeşmiş.