Dizi Tanıtımı: The Devil Judge

0
327

Adı: The Devil Judge | 악마판사
Tür: Dram, Gizem, Hukuk
Yönetmen: Choi Jung-Kyu
Senarist: Moon Yoo-Seok
Yapım Şirketi: Next Entertainment World
Yayıncı: tvN
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 3 Temmuz 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21.00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, mahkemeyi realite şovuna dönüştüren bir başyargıç (Ji Sung) ile o başyargıcın gerçek benliğini ortaya çıkarmaya çalışan genç bir yargıcın (Jinyoung) arasındaki umutsuz rekabeti konu almaktadır.

Karakterler:

Kang Yo-Han: Ji Sung dizide baş yargıç olan Kang Yo-Han karakterini canlandırmaktadır. Trajik bir geçmişe sahip olan bir chaebol ailesinin varisidir. Ancak gerçek benliğini herkesten gizlemektedir. Aslında dünyada bir adaletin olmadığına inanmaktadır. Bu yüzden her şeyi bir oyun olarak görmektedir. Gizli hedeflerine ulaşırken, bir televizyon kanalında yayımlanan mahkeme duruşmaları sırasında suçluları cezalandıran harika bir gösteri yapar ve böylece mahkemeyi kendi çarpık gerçeklik şovuna dönüştürür.

Kim Ga-On: Jinyoung dizide bir yardımcı yargıç olan Kim Ga-On karakterini canlandırmaktadır. Başyargıç Kang Yo-Han’ın (Ji Sung) gerekçelerini sorgulamaya başlar ve böylece aralarında bir gizemli oyun başlar.

Yoon Soo-Hyun: Park Gyu-Young dizide bir dedektif olan Yoon Soo-Hyun karakterini canlandırmaktadır. Kim Ga-On’un (Jinyoung) anaokulundan beri yakın arkadaşıdır. Çocukken anne ve babasını kaybetmiştir. O zamandan bu yana zor günler yaşamıştır. Ancak büyük bir çaba harcayarak yargıç olmayı başarmıştır. Kim Ga-On’a beş kez çıkma teklifi etmiş ve her seferinde reddedilmiş olsa da nasıl pes edilir bilmez, boyun eğmez bir kadındır. Polis akademisinden mezun olduktan sonra görev aldığı soruşturma ekibinin aslarından biri haline gelir. Kim Ga-On’u korumak için her şeyi yapmaya hazırdır.

Jung Sun-Ah: Kim Min-Jung dizide Sosyal Sorumluluk Vakfı’nın yönetici müdürü olan Jung Sun-Ah karakterini canlandırmaktadır. Kang Yo-Han’ın (Ji Sung) terlemesini sağlayabilecek tek kişidir. Oldukça hırslı ve sert birisidir. Yoksul bir ailede büyümüştür. Ancak mükemmel zekası, doğuştan gelen çekiciliği, başarı ve güce duyduğu açlık nedeni ile toplumun merdivenlerini tırmanmayı başarmıştır. Siyaset ve ekonomi gibi çeşitli sosyal çevrelerden önemli kişilerle ilişki içindedir. İlişkilerini kullanarak ülkeyi kontrol etme gücüne sahiptir.

FRAGMANLAR