Dizi Tanıtımı: Start-Up

0
381

Adı: Start-Up | Sandbox | 스타트업
Tür: Dram, Romantik, Komedi, Gençlik
Yönetmen: Oh Choong-Hwan
Senarist: Park Hye-Ryun
Yapım Şirketi: Studio Dragon, HiSTORY D&C
Yayıncı: tvN
imdb:
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 17 Ekim 2020 – 6 Aralık 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00

Konusu: Dizi, şirketlerinin, geleceğin ‘Google’u ve ‘Amazon’u olmasını hayal eden ancak bu konuda hiçte umut vaat etmeyen iki farklı kişinin etrafında dönmektedir. Aynı hayalin peşinden koşan bu ikili bir gün karşılaşır ve birbirlerine destek olup, birlikte işlerini geliştirirler.

Ana Karakterler:

Seo Dal Mi: Suzy dizide Steve Jobs (Apple Computer, Inc.’ın kurucu ortaklarından) gibi biri olmayı hayal eden Seo Dal-Mi karakterini canlandırmaktadır. Kendi şirketini kurabilmesi için 90 bin dolara ihtiyacı vardır. Bu yüzden, üniversiteyi bırakır ve çeşitli yarı-zamanlı işlerde çalışmaya başlar.

Nam Do San: Nam Joo Hyuk dizide ‘Samsan Tech’in kurucusu olan Nam Do-San karakterini canlandırmaktadır. 15 yıl önce, Matematik Olimpiyatları’nın ‘en genç kazananı’ unvanına sahip olarak ailesinin gurur kaynağı olmuştur. Ancak, 2 yıl önce, arkadaşları ile birlikte kurduğu şirket içler acısı bir durumdadır. Bir gün, aynı hayali paylaştığı Seo Dal-Mi’nin (Suzy) ile karşılaşır. Seo Dal-Mi onu ilk aşkı olduğunu zanneder. Nam Do-San, bu yanlış anlaşılmayı gerçeğe dönüştürmek umuduyla bir başlangıç yapmaya karar verir.

Han Ji Pyeong: Kim Sun Ho dizide SH Girişim Yatırım Firması’nın en iyi takım lideri olan Han Ji-Pyeong karakterini canlandırmaktadır. Şaşırtıcı derecede olan yatırım becerileri ve sivri dili sayesinde ona ‘Yatırımların Gordan Ramsay’ı’ lakabı takılmıştır. Çoğu kişiyle sivri dilli konuşmasına karşın geçmişte ona büyük bir iyilik yapan özel bir insana (Kim Hae Sook) herkesten daha iyi davranmaktadır.

Won In Jae: Kang Han Na dizide toplumun saygı duyduğu her şeye sahip bir CEO olan Won In-Jae karakterini canlandırmaktadır. İyi bir eğitim geçmişine, iyi bir görünüşe sahip zengin birisidir. Aynı zamanda varlıklı bir aileden gelmektedir. Ancak bu onu bir zayıflık olarak görmektedir. Kendi başına başarılı olabilmek ve yetenekleri ile tanınmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Ancak üvey babası tarafından kullanılıp bir kenara atılır. Babasının satranç tahtasında atılabilecek bir taş olmayı bırakmak için kendine yeni bir başlangıç yapar.

Yardımcı Karakter:

Choi Won Deok: Kim Hae Sook dizide Dal-Mi’nin büyükannesi olan Choi Won-Deok karakterini canlandırmaktadır.

Fragmanlar:

Dizinin Ost’ları: