Dizi Tanıtımı: Song of the Bandits

0
445

Adı: Song of the Bandits | Thief: The Sound of the Sword | 도적: 칼의 소리
Tür: Aksiyon, Gerilim, Tarihsel, Romantik
Yönetmen: Hwang Joon Hyuk
Senarist: Han Jung Hoon
Yapımcı: Netflix
Yapım Şirketi:
imdb:
Bölüm Sayısı: 9
Yapım Yılı: 2022 – 2023
Yayın Tarihi: 22 Eylül 2023
Yayın Günleri ve Saati: Cuma
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, 1920’lerde geçen bir aksiyon dramasıdır. Japon sömürge döneminde tasvir edilen dizi, evlerinden mahrum bırakılan insanların acıklı hikayesini anlatmaktadır. Ayrıca drama, bu insanların evlerini, ailelerini ve meslektaşlarını korumak için ellerinden gelenin en iyisini nasıl yapacaklarını göstermektedir.

Karakterler:

Lee Yoon: Kim Nam Gil dizide hiçbir şey öğrenemeyen ve öğrenme fırsatı bulamamış bir köle olan Lee Yoon karakterini canlandırmaktadır. Sınıf sisteminin çoktan ortadan kalkmasına ve özgür bir insan olarak gözükmesine rağmen, hala bir köle zihniyetine sahiptir. Eski ustası ona asker olmasını önerdiğinde onu dinler ve askere katılır.

Nam Hee Shin: Seo Hyun dizide, Joseon Hanedanlığında demiryolu bürosu müdürü Nam Hee Shin rolünü üstlenmektedir. Gerçek kimliğini herkesten gizlemektedir.

Choi Choong Soo: Yoo Jae Myung dizide eski bir sağlık memuru olan ve Joseon köyünde yaşayan ev sahibi Choi Choong Soo karakterini canlandırmaktadır.

Lee Kwang Il: Lee Hyun Wook, Lee Yoon ile kötü bir ilişkisi olan Lee Kwang Il adlı karakteri canlandırmaktadır. Japon askeri yetkilisidir.

Eon Nyeon Yi: Lee Ho Jung, Gando’ya gitmek üzere silahlı bir şekilde yola çıkan Eon Nyeon Yi rolünü oynamaktadır.

FRAGMANLAR