Dizi Tanıtımı: Snowdrop

0
349

Adı: Snowdrop | 설강화
Tür: Dram, Tarih, Romantik
Yönetmen: Jo Hyun-Tak
Senarist: Yoo Hyun-Mi
Yapım Şirketi: Drama House, JTBC Studio
Yayıncı: JTBC
imdb: –
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 18 Aralık 2021 – 20 Şubat 2022
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi-Pazar,17:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, Güney Kore’nin diktatör bir hükümet tarafından yönetildiği 1987 yılında geçmektedir. Kanlar içindeki Im Soo-Ho (Jung Hae-In), saklanmak için Hosoo Kadın Üniversitesi’nin öğrenci yurduna girer. Onu bulan Eun Young-Cho (Jisoo) saklanmasına yardım eder. İkilinin arasında çok geçmeden romantik bir ilişki başlar.

Karakterler:

Im Soo-Ho: Jung Hae-In dizide prestijli bir üniversitede yüksek lisans öğrencisi olan Im Soo-Ho karakterini canlandırmaktadır. Yarı Koreli yarı Almandır. Karizmatik olduğu kadar da gizemli birisidir. Kör bir randevuda tanıştığı ve kalbini kaptırdığı Eun Young-Cho (Jisoo) ile öğrenci kız yurdunda saklandığı sırada tekrar karşılaşır.

Eun Young-Cho: Jisoo dizide Hosoo Kadın Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı öğrencisi olan Eun Young-Cho karakterini canlandırmaktadır. Im Soo-Ho (Jung Hae-In) ile ilk kez kör bir randevuda tanışır ve görür görmez ona aşık olur.

Kye Boon-Ok: Kim Hye-Yoon dizide bir öğrenci kız yurdunda telefon operatörü olarak çalışan Kye Boon-Ok karakterini canlandırmaktadır. Maddi açıdan kötü bir aileden geldiği için üniversiteye gitmekten vazgeçmiştir. Üniversite öğrencisi gibi davranarak Eun Young-Cho ile kör bir randevuya katılır. Daha sonra kendini bir olayın içinde bulur.

Lee Kang-Moo: Jang Seung-Jo dizide Ulusal İstihbarat Servisi’nde takım lideri olarak görev alan Lee Kang-Moo karakterini canlandırmaktadır. Hiçbir zaman kurallarından ödün vermeyen, prensip sahibi birisidir.

Kang Chung-Ya: Yoo In-Na dizide bir devlet hastanesinde yetenekli bir cerrah olarak çalışan Kang Chung-Ya karakterini canlandırmaktadır. Ameliyathanedeki becerileri ona güvenilir bir cerrah olarak sağlam bir ün kazandırmaktadır. Ancak gizemli bir kişiliğe sahiptir ve herkesten bir şeyler saklıyor gibi görünmektedir.

Pi Seung-Hee: Yoon Se-Ah dizide Hosoo Kadın Üniversitesi’nin öğrenci yurdunun müdiresi olan Pi Seung-Hee karakterini canlandırmaktadır.

Jang Han-Na: Jung Eugene dizide Ulusal İstihbarat Servisi ajanı olan Jang Han-Na karakterini canlandırmaktadır. İşine tutku ile bağlı olan birisidir.

FRAGMANLAR