Dizi Tanıtımı: River Where the Moon Rises

0
715

Adı: River Where the Moon Rises | The Moon Rising River | 달이 뜨는 강
Tür: Dram, Romantik, Tarih
Yönetmen: Yun Sang-Ho
Senarist: Han Ji-Hoon
Yapım Şirketi: Victory Contents
Yayıncı: KBS2
imdb: –
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 15 Şubat 2021 – 20 Nisan 2021
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, Goguryeo döneminde geçmektedir. Yeom Ga-Jin (Kim So-Hyun) adıyla da bilinen Prenses Pyeonggang, Goguryeo’yu yöneten ilk kadın olma hayali ile yanıp tutuşan birisidir. Kendisine karşı duyguları olan On Dal’ı (Na In Woo) hedefine ulaşmak için kullanır. Ancak ona karşı hissetmeye başladığı duygular ile sarsılır.

Karakterler:

Yeom Ga-Jin: Kim So-Hyun dizide Yeom Ga-Jin adı ile de bilinen Prenses Pyeonggang karakterini canlandırmaktadır. Zeki, birçok konuda oldukça yetenekli ve sağduyulu birisidir.

On Dal: Na In Woo dizide On Dal karakterini canlandırmaktadır. Yeom Ga-Jin’e (Kim So-Hyun) karşı romantik duygular beslemektedir. Onu koruyabilmek için ilkelerine aykırı davranır. Temiz kalpli ve barışsever birisidir. (İlk 6 bölümde karakter Ji Soo tarafından canlandırılmıştır.)

Go Gun: Lee Ji-Hoon dizide elit bir Goguryeo generali olan Go Gun karakterini canlandırmaktadır. Hayatında ilk kez bir kadının kalbini elde etmek ister ve Yeom Ga-Jin’i (Kim So-Hyun) kazanmak için büyük bir mücadeleye girer.

On Hyeob: Kang Ha-Neul dizide On Dal’ın (Na In Woo) babası olan On Hyeob karakterini canlandırmaktadır. Sunnobu kabilesinin reisi ve Goguryeo’nun bir generaldir.

Hae Mo-Yong: Choi Yu-Hwa dizide Goguryeo’yu kontrolü altına almak isteyen Hae Mo-Yong karakterini canlandırmaktadır. Güzel bir yüze, titiz bir karaktere, geleceği öngörmek için özel bir yeteneğe ve büyük bir sırra sahip bir kadındır. Bir gün, Go Gun’a (Lee Ji-Hoon) kalbini kaptırır.

FRAGMANLAR