Dizi Tanıtımı: Law School

0
555

Adı: Law School | 로스쿨
Tür: Dram, Hukuk
Yönetmen: Kim Suk-Yoon
Senarist: Seo In
Yapım Şirketi: JTBC Studios, Studio Phoenix, Gonggamdong House
Yayıncı: JTBC, Netflix
imdb: –
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 14 Nisan 2021 – 3 Haziran 2021
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, prestijli bir hukuk fakültesinde bir profesör ve onun öğrencilerinin karşılaştığı benzeri görülmemiş bir davanın etrafında dönmektedir.

Karakterler:

Yang Jong-Hoon: Kim Myung-Min dizide hukuk fakültesinde ceza hukuku profesörü olan Yang Jong-Hoon karakterini canlandırmaktadır. Eski bir savcıdır. Oldukça açık sözlü birisi olduğu için kaba biri olabilmektedir. Bu yüzden, öğrenciler ondan hoşlanmamaktadır. Ancak bunu önemsememektedir. Sadece hukuk alanında anlamlı bir şekilde katkıda bulunabilecek insanlar yetiştirmeye odaklanmıştır.

Kang Sol: Ryu Hye-Young dizide hukuk fakültesinde birinci sınıf öğrencisi olan Kang Sol karakterini canlandırmaktadır. Hukuk bölümünü zar zor kazanmıştır. Maddi durumu oldukça kötü olan bir aileye sahiptir. Okulda, çevresi zeki ve zengin ailelerin çocukları ile çevrilidir.

Han Joon-Hwi: Kim Beom dizide hukuk fakültesinde birinci sınıf öğrencisi olan Han Joon-Hwi karakterini canlandırmaktadır. Hukuk fakültesinin birinci sınıf öğrencileri arasındaki en iyi öğrencidir. Liderlik özelliğine sahip son derece karizmatik birisidir. Ancak bir sırrı vardır.

Kim Eun-Sook: Lee Jung-Eun dizide hukuk fakültesinde medeni hukuk profesörü olan Kim Eun-Sook karakterini canlandırmaktadır. Aynı zamanda fakültenin hukuk kliniği başkanıdır. Okulda, Yang Jong-Hoon’un açıkça konuşabildiği tek profesördür.

Kang Sol: Lee Soo-Kyung dizide hukuk fakültesi öğrencisi olan Kang Sol karakterini canlandırmaktadır. Kendisi ile aynı adı taşıyan diğer öğrenci arkadaşının (Ryu Hye-Young) aksine ağzında gümüş kaşıkla doğmuştur.

Seo Ji-Ho: Lee David dizide hukuk fakültesi öğrencisi olan Seo Ji-Ho karakterini canlandırmaktadır. Birden bire ailesi dibe vurunca hukuk fakültesine girmeyi bir kurtuluş olarak görmüştür.

Jeon Ye-Seul: Ko Yoon-Jung dizide hukuk fakültesi öğrencisi olan Jeon Ye-Seul karakterini canlandırmaktadır. Her zaman insanlar tarafından sevilen muhteşem öğrencidir.

Yoo Seung-Jae: Hyun Woo dizide hukuk fakültesi doktora öğrencisi olan Yoo Seung-Jae karakterini canlandırmaktadır.

FRAGMANLAR

Fragman 3 (Karakter Kang Sol (Ryu Hye-Young))

Fragman 4 (Karakter Han Joon-Hwi (Kim Beom))