Dizi Tanıtımı: A Shop for Killers

0
495

Adı: A Shop for Killers (2024) | The Killer’s Shopping Mall | 살인자의 쇼핑몰
Tür: Aksiyon, Gerilim, Gizem, Dram
Yönetmen: Lee Kwon
Senarist: Ji Ho Jin
Yapım Şirketi: –
Yayıncı: Disney+
imdb:
Bölüm Sayısı: 8
Yapım Yılı: 2023-2024
Yayın Tarihi: 17 Ocak 2024 – 7 Şubat 2024
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi, anne ve babasını kaybettikten sonra gizemli bir adam olan amcası tarafından büyütülen bir kızın hikayesini konu alıyor. Amcasının ani ölüm haberi ile ortada kalan Jeong Ji Ahn, şüpheli katillerin hedefi haline gelir. Artık hayatta kalmak için amcasının onu büyütürken öğrettiği tuhaf ve tehlikeli eğitimleri uygulaması gerekiyordur.

1- Dizi, Kang Ji Young’un “Sarinjaui Syopingmol” adlı romanından uyarlanmıştır.

2- Dizi, 2022 yılında yayımlanan “The Killer’s Shopping List” dramasının yan ürünüdür.

Karakterler:

Jeong Jin Man: Lee Dong Wook dizide, Jeong Ji Ahn’ın amcası Jeong Jin Man karakterini canlandırmaktadır. Kardeşinin ölümünün ardından Ji Ahn’a göz kulak olur ve ona silah kullanmak gibi birçok tehlikeli beceriyi öğretir. Her zaman sessiz ve gizemli bir adam olan Jeong Jin Man, bir anda ortadan kaybolur ve intihar ettiği söylenir.

Jeong Ji Ahn: Kim Hye Joon dizide anne ve babasını kaybettikten sonra amcasının yanına taşınan Jeong Ji Ahn karakterini canlandırmaktadır. Üniversiteye girdikten kısa bir süre sonra yerel polisten amcasının “intihar ettiğini” bildiren bir telefon alır. Ne olduğunu bile anlamadan kendini birden fazla yetenekli suikastçının hedefi olarak bulur. Amcasının evinde mahsur kalan Ji Ahn, büyürken öğrendiği tehlikeli becerileri hatırlamalı ve bir an önce harekete geçmelidir.

FRAGMANLAR