Dizi Önerisi: Delivery Man

0
115

Dizinin Adı: Delivery Man | 딜리버리맨

Yönetmen: Kang Sol

Senaryo: Han Bo Kyung

Bölüm Sayısı: 12

Gösterim Tarihi: 1 Mart 2023 – 6 Nisan 2023

Dizi Türü: Gizem, Komedi, Romantik, Fantastik

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Konusu:

Dizi, hayaletler için özel bir yolculuk hizmeti sunan taksi şoförünün ve bu yolda ona yardımcı olan hayalet Ji Hyeon’un hikayesini anlatmaktadır. 

Karakterleri:

Yoon Chan Young dizide, sadece hayaletlere hizmet eden ve yolcuları ücretlerini ödediği sürece her yere gitmeye istekli bir taksi şoförü olan Seo Young Min karakterini canlandırmaktadır. Eşsiz bir hizmet olan “hayalet taksi”in parçası olarak, hayalet yolcuların isteklerini yerine getirir.

Yoon Chan Young/ Seo Young Min

Bang Min Ah dizide, hafızasını kaybeden ve taksi şoförü ile hikayeleri çözmenin anahtarını elinde tutan bir hayaleti canlandırmaktadır. Beklenmedik bir şekilde kendini Seo Young Min’in taksisine bağlı bulduktan sonra yolcular adına davaları çözmeye yardım eder. Seo Hyun Min ile birlikte hafızasını geri kazanmaya ve Seo Young Min’in annesini vefat ettiği vur-kaç olayını çözmekteler.

Bang Min Ah / Seo Young Min

Yorumum: 12 bölümlük çıtır çerezlik bir dizi. Let’s Fight Ghost dizisini izlemişseniz çok benzer bir yapım. Olaylar olsun kurgu olsun beklediğimden çok daha iyiydi. Sadece bu dizinin aşk ve sevgi kısmını ben pek sevemedim. Karakterler arasında uyum hissedemedim. 8/10

Fragman: