Dizi: Alias Grace

0
364

Dizi: Alias Grace

Türü: Dram, Suç
Bölüm: 6 Bölüm
Yapım Yılı: 2017
İzleyebileceğiniz Platformlar: Netflix
Imdb: 7.8
Ülke: Kanada
Süre: 46 dakika
Yaş Sınırı: 18+

Konusu: Kahya olarak çalıştığı evin sahibi Thomas Kinnear ve o evin baş kahyası Nancy Montgomery’i öldürmekten yargılanan Grace Marks’ın, hapishanede geçirdiği yılların ardından, Simon Jordan isimli bir psikiyatrist ile seansları ve hapishaneye girmeden önceki hayatı ve sonrası arasındaki ilişkidir.

Kendi Yorumum: Kısa ama etkisi büyük sizi içine çekecek bir dizi. Ben bir oturuşta bitirdim. Konusundan kısaca bahsedeyim: Ailecek başka bir ülkeye iş bulma hayaliyle göç eden ama bu yolculuktan sonra başına bin bir türlü olay gelen ana karakterimiz Grace’in hayatı anlatılıyor. Grace çok saf, dünyaya sadece kendine bakmak için geldiğini sanan ve hayattan pek bir beklentisi olmayan bir kız. Ama zamanla birkaç olay yaşamasının ardından bu yaşadıklarıyla iç dünyası şekilleniyor.


Kadın karakterin oyunculuğunu çok iyi ve gerçekçi buldum, nedenini diziyi izledikten sonra anlayacaksınız. Ayrıca sonucun nereye varacağını merak ediyorsunuz. Sadece sonunda olaylar istediğim gibi bitmedi ve olayların sonunun izleyicinin kendi aklından geçen fikirlerle bitirmesi istenmiş gibiydi. Bence gayet güzel bir yapım olmuş, izlemenizi tavsiye ederim.


Oyuncular:

Sarah Gadon (Grace Marks)
Edward Holcroft (Dr. Simon Jordan)
Anna Paquin (Nancy Mantogome)
Rebecca Liddiard (Mary Whitney)
Kerr Logan (James McDermott)
Zachary Levi (Jeremiah)