Dizi: 11.22.63

0
513

~Dizi: 11.22.63~

 

Türü: Dram, Romantik, Gizem, Bilimkurgu
Bölüm: 8 Bölüm
Yapım Yılı: 2016
İzleyebileceğiniz Platformlar: bluTV
Imdb: 8.1
Ülke: Amerika
Süre: 60 dakika
Yaş Sınırı: 13+

 

 

Konusu: Bir zaman yolculuğu hikayesi anlatan 11/22/63, lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakterini merkeze alıyor. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışır. Ancak işler çok geçmeden sarpa sarar; zira kahramanımız, Lee Harvey Oswald engeline takılır ve hayatının aşkı ile karşılaşır.

 

 

Kendi Yorumum: Geçmişte yaşadığımız bazı şeyleri her ne kadar değiştirmek istesek de elimizden bir şey gelmez ancak Jake bir zaman kapısı keşfeder ve geçmişte yaşanan John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışır. Ancak zaman onu engellemek için her şeyi yapar. Çünkü yaşanan şeyler bir su gibi akıp gitmiştir ve geri almanın yolu yoktur. Jake bunun mümkün olacağını düşünüyor. Bakalım gerçekten de öyle mi?

 

 

Dizinin ilginç bir konusu vardı, ayrıca Stephen King’in romanından uyarlandı. Dizi, Amerika’nın bir zamanlar başkanı olan John F. Kennedy’i kurtarırsa gelecekte ülkenin daha iyi bir yer haline geleceğini düşünen Jake’in katili yakalamaya çalışma macerasını konu alıyor. Tabii bu esnada gerçek aşkıyla tanışıyor ve bu durum işlerini sekteye uğratıyor. Ama hedefine zor da olsa ulaşıyor. Tabii karşılaştığı durum onu memnun edecek mi?

 

 

Oyuncular:

James Franco (Jake Epping)
Sarah Gadon (Sadie Dunhill)
George MacKay (Bill Turcotte)
Daniel Webber (Lee Harvey Oswal)
Chris Cooper (Al Templeton)
Josh Duhamel (Frank Dunning)