Denenecek En İyi 12 Kore Turu

Related Articles

Denenecek En İyi 12 Kore Turu 1

Hiçbir zaman tur insanı olmamama rağmen, iyi planlanmış bir turun çekiciliğini anlayabiliyorum. İster yapıyı tercih edin, ister zamanınız kısıtlı olsun ve mümkün olduğunca çok şey görmek istiyor olun, turlar Kore’yi keşfetmenin harika bir yoludur ve kesinlikle yıllar içinde epey büyümüştür.

Ancak, bir tur seçmek neredeyse imkansız görünebilir. İnanılmaz çeşitlilikteki turlar, farklı başlangıç ​​konumları ve değişen fiyatlar ve uzunluklar göz önüne alındığında, yapmaya değer bir tur seçmek bunaltıcı görünebilir.

Bugün bu yazıda, ülkedeyken yapabileceğiniz en iyi Kore turlarına bir göz atmak istedim. Tüm bu turları ya kendim yaptım ya da yapanlardan harika yorumlar duydum ve her birinin deneyimlerini paylaşmak istedim.

O halde lafı daha fazla uzatmadan Güney Kore’de mutlaka yapılması gereken turlara geçelim! Bu turların neredeyse tamamı Seul’den kalkıyor, ancak bazıları Busan veya Daegu gibi diğer büyük şehirlerden kalkış seçenekleri sunuyor. Ancak, seçeneklerin çeşitliliği nedeniyle Seul’ün tur yapmak için en iyi yer olduğu inkar edilemez.içindekiler 
En İyi Güney Kore Turları

1. Seul Gece Görüşü Turu
2. Joseon Sarayları ve Halk Tarihi Turu
3. Daedunsan Dağı Günlük Turu
4. Seoraksan Dağı ve Naksansa Tapınağı Turu
5. Yeouido’dan Han Nehri E-Kara Feribot Gezisi
6. Nami Adası, Petite France, Sabah Sakinliği Bahçesi ve Ganchchon Günü Turu
7. Everland ve Servis Otobüsü Paketi
8. Vivaldi Park Kayak Dünya Günü Turu
9. Askerden Arındırılmış Bölge (DMZ) Turu
10. Jisan Forest Resort Kayak Turu
11. Naesjangsan Ulusal Parkı Turu
12. Seul Şehri Otobüs Turu
Kore Turları Sorular
Deneyebileceğiniz En İyi 12 Kore Turu 2
Fiyat Süre Tip Kalkış
35 dolar 6 saat Grup tur Hongdae, Myeongdong, Dongdaemun

Biraz önyargılı olabilirim ama bu Kore’deki en sevdiğim turlardan biri. Gece manzarası anlaşılır bir şekilde herkese göre olmasa da, Seul’ün güzelliğini içine çekmek istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu budur. Şehri gece görmek gibisi yoktur ve bu tur , başkentin en iyi manzaralarının çoğunu kapsar.

Seul Gece Manzarası Turu , Hongdae, Myeongdong veya Dongdaemun’dan makul fiyatlı, altı saatlik bir turdur. Kalkış için bu konumlardan herhangi birini de seçebilirsiniz, yani isterseniz Hongdae’den başlayıp Myeondong’dan çıkabilirsiniz. Her iki durumda da, tur saat 22.00 civarında sona erdiğinden, gece kapanmaya başlamadan önce konaklama yerinize geri dönmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak için yeterli zamanınız olacak.

Namsan Kulesi’ni veya Lotte Kulesi’ni ziyaret ettiyseniz , Seul’deki en iyi gece manzaralarını zaten gördüğünüzü düşünebilirsiniz. Ancak bu tur, kaçırmak istemeyeceğiniz birkaç gece manzarasını daha kapsıyor. Yani Naksan, Eungbongsan ve Yongyangbong. Bu yerler şehrin muhteşem manzaralarını sunuyor.

Bu nedenle, Seul’de bir akşam geçirmenin eğlenceli bir yolunu arıyorsanız, bu uygun fiyatlı tura göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. Şehirdeki en iyi manzaralardan bazılarını kapsıyor ve tur rehberi olsaydım, bu tam olarak bir araya getireceğim türden bir tur olurdu.


Denenecek En İyi 12 Kore Turu 3
Fiyat Süre Tip Kalkış
70 dolar 8:30 saat Grup tur otelden alma

Seul hiper-modern bir şehir olmasına rağmen, şehrin aynı derecede büyüleyici ve deneyimlenmeye değer ikinci bir yönü daha var. Bu da geleneksel taraftır. İster saraylardan, tapınaklardan, hanok köylerinden bahsediyor olalım, ister başka türlü, şehrin geleneksel yönü keşfetmeniz gereken bir şey.

Dışarı çıkıp tapınakları ve sarayları kendiniz keşfedebilseniz de, bu tur nispeten kısa bir süre içinde Seul’ün geleneksel tarafının tadına varmanın harika bir yoludur. Her cazibe merkezini tam olarak keşfetme şansınız olmasa da, tur rehberi Kore’nin en eski cazibe merkezlerinden bazılarının arkasındaki tarih hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır.

Bu turun en iyi yanı, bir karşılama hizmeti sunmasıdır. Bu, bir buluşma noktasına gitme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı ve bunun yerine rahat bir sabah geçirebileceğiniz anlamına gelir – tek yapmanız gereken sabah 9’da otelinizin girişinde olmak! Süper!

Gün boyunca Gyeongbokgung Sarayı, Mavi Ev, Jogyesa Tapınağı, Insadong, Namsan Kulesi ve Namsangol Hanok Köyü’nü ziyaret edeceksiniz. Bu, Güney Kore’nin başkentinin büyüleyici tarafını keşfetmenin harika bir yolu!


Deneyebileceğiniz En İyi 12 Kore Turu 4
Fiyat Süre Tip Kalkış
25 dolar 14 saat Grup tur Hongdae, Myeongdong, Dongdaemun

Sonbaharda Kore’deyseniz, yapılacak daha iyi bir tur yoktur . Daedunsan, Güney Kore’nin merkezinde bulunan bir dağdır ve sonbaharın renkli aylarında neredeyse inanılmaz derecede güzeldir . Yılın herhangi bir zamanında görülmesi gereken bir manzara olsa da, diğer mevsimlerde Seoraksan’a günübirlik bir tur tavsiye ederim.

Daedunsan turları, dağın Seul’den birkaç saat uzaklıkta olması nedeniyle genellikle sabahın erken saatlerinde kalkmaktadır. Turlar, Myeongdong, Hongdae ve Dongdaemun dahil olmak üzere çeşitli yerlerden kalkacak ve sizi dağın eteğine götürecek.

Otoparkın yakınında, enerjinizi yeniden doldurmak için mükemmel olan restoranlar ve kafeler bulacaksınız. Ancak dağın zirvesine çıkmak istiyorsanız turlardaki zaman kısıtlamaları oldukça kısıtlayıcı olabileceğinden bir an önce ayrılmanızı öneririm. Ayrıca, süreyi en üst düzeye çıkarmak için teleferiği kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Gökyüzü köprüsünü ve dağın tepesine yakın bir yerde merdiven basamaklarıyla karşılacaksınız. Bunlar korkaklara göre değil ve yüksekten korkuyorsanız kaçınmanız gereken bir şey olacak. Yükseklikler sizi korkutmuyorsa, bu konumların her ikisinde de nefes kesen manzaraların keyfini çıkardığınızdan emin olun.

Daedunsan turları, önemli miktarda sürüş süresi içerdiğinden yaklaşık 12 saat sürer. Bazı turlar biraz daha kısa olsa da, size dağda üç saatten daha az zaman kazandıran herhangi bir turu tavsiye etmem çünkü zamanınız çok aceleye gelecektir.


Deneyebileceğiniz En İyi 12 Kore Turu 5
Fiyat Süre Tip Kalkış
62 dolar 12:30 saat Grup tur Hongdae, Myeongdong, Dongdaemun

Bir günde iki muhteşem yeri ziyaret etmek istiyorsanız, bakmak isteyeceğiniz yer Seoraksan Dağı ve Naksansa Tapınağı turudur . Seul’den yaklaşık iki buçuk saat uzaklıkta bulunan her iki yer de güzellikleri ve kültürel önemi ile ünlüdür.

Otobüsler genellikle sabah yedi veya sekiz civarında hareket ettiğinden, bu turu yakalamak için erken kalkmanız gerekecek. Erken ayrılma saati, ziyaretçilerin her yerde bir veya iki saat olmasını sağlar ve bu sefer dağdan ve tapınaktan en iyi şekilde yararlanmak isteyeceksiniz. Seoraksan için birkaç saat biraz kısa olsa da, gelecekte daha uzun bir ziyaret planlamak isteyip istemediğinizi görmek için iyi bir deneme.

Dağda yürüyüş parkurları olsa da daha uzun parkurlar için yeterli zamanınız olmayacağı için ekipman getirme derdiniz olmayacak. Bunun yerine, bir çift spor ayakkabı veya yoğun olmayan, nispeten düz pistlere uygun herhangi bir şey giyebilirsiniz.

Hiç yürümemeyi tercih edip yine de dağın ne hakkında olduğunu görmek istiyorsanız, otoparktan bir teleferik (tur otobüsünün duracağı yer) yakındaki manzaranın muhteşem manzarasını sunar. Yürümek istemiyorsanız teleferiği kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Otobüs Seoraksan’dan hareket eder etmez, arabayla Güney Kore’nin kuzeydoğusundaki güzel bir tapınak olan Naksansa’ya gideceksiniz. Bu, ülkedeki en güzel tapınaklardan biridir ve görülmeye değerdir. Tapınağı keşfetmek ve keyfini çıkarmak için yeterince uzun bir süre, burada yaklaşık bir saat geçireceksiniz.


Denenecek En İyi 12 Kore Turu 6
Fiyat Süre Tip Kalkış
14-22 dolar 40 dakika+ Grup gezisi Yeouido

Han Nehri E -Land Feribot Gezisi , Seul’deki Han Nehri boyunca uzanan bir yolculuktur . Şehri sudan görmenin harika bir yolu ve Seul’ün en ünlü yerlerinden bazılarının manzarasını sunuyor. Daha da iyisi, bu önemli noktalara ne zaman tanık olacağınızı seçebilirsiniz – gün batımı, yıldız ışığı veya ay ışığı sırasında..

Bu noktada, bunun bir tur olmadığını iddia edebilirsiniz. Haklısın. Ancak, bu listeye dahil edilmeye değer olduğunu düşünüyorum çünkü bir tur rehberi ve kişiselleştirilmiş bilgi alamasanız da, Seul’ün bir dizi simge yapısını benzersiz bir bakış açısıyla görebilirsiniz.

Yolculuk, teknenize binmeden önce check-in yapabileceğiniz Yeouido İskelesi’nde 17:00, 18:00, 19:30 veya 21:00’de başlar. Yolculuk yaklaşık 40-70 dakika sürer ve Güney Kore’nin başkentinde bir dizi farklı cazibe merkezinin yanından geçersiniz. Ayışığı Gezintisi sizi Banpo Köprüsü’nden geçirirken, Gün Batımı Gezintisi sizi Han Nehri’ndeki bir ada olan Bamseom’dan geçerken görecek.

Bizim turumuzdan bir kare 🙂

Güney Kore’de bir akşam geçirmek için eğlenceli bir yol arıyorsanız, bu yolculuk harika bir seçenek! Yolculuklar ortalama olarak yaklaşık bir saat sürer ve tekneden Yeouido İskelesi’nde inebilirsiniz. Bu, istasyona geri ulaşım veya konaklama yeriniz hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Yolculuk, Seul’ün manzaralarını görmenin ve ziyaretiniz sırasında dinlenmenin harika bir yoludur. Banpo Köprüsü ve (iyi bir günde) Namsan Kulesi gibi şehrin en ünlü yerlerinden bazılarını görmek için de iyi bir fırsat . Kışın ziyaret ediyorsanız, bir ceket getirin. Seul, nehirde oldukça soğuk olabilen soğuk kışları ile tanınır!

Yolculuk çok uygun, kişi başı 14 ila 22 dolar arasında değişiyor. Yeouido İskelesi’ne gitmek için metro biletini de ödemeniz gerekecek. Bununla birlikte, zaten bir T-Money kartı satın aldıysanız, ücret minimumdur ve feribot iskelesine gitmek için kişi başı yaklaşık 1 ABD Doları ödersiniz!

Tavsiyemi istersen, bu Kore turunu gün batımında yap. Seul’de gün batımı nefes kesici olabilir ve yıllarını en iyi gün batımı noktalarını arayarak geçirmiş biri olarak, kesinlikle söyleyebilirim ki, bu muhteşem manzaralara tanık olmak için bir Han Nehri gezisi en iyi yerlerden biri olabilir.


Deneyebileceğiniz En İyi 12 Kore Turu 7
Fiyat Süre Tip Kalkış
80 dolar 13 saat Grup gezisi Hongdae, Myeongdong, Dongdaemun

Kore’de uzun süre kalmıyorsanız ve kısa sürede mümkün olduğunca çok şey görmek istiyorsanız, bu tur tam size göre olabilir . Bu Güney Kore turu Seul’de başlar ve biter ve sizi Nami Adası, Petite France Ganchchon Demiryolu Bisiklet Parkı ve Garden of Morning Calm‘a götürür. Bu üç konum arasında, Güney Kore’deki en eşsiz cazibe merkezlerinden bazılarını göreceksiniz.

Seul’den ayrıldıktan sonra, temiz havada ve ağaçlıklı yollarda dinlenebileceğiniz Nami Adası’nı ziyaret edeceksiniz. Sırada, eski bir depolama sahası üzerine inşa edilmiş yapay bir Fransız köyü olan Petite France Parkı var. Ganchchon Demiryolu Bisiklet Parkı’nın manzaralarını ve seslerini görmeden önce keşfetmek için biraz boş zamanınız olacak. Son olarak, sakinleştirici bitki örtüsünün tadını çıkarmak için Garden of Morning Calm‘a gideceksiniz.

Her yerin bir turist noktası olduğu inkar edilemezken, Güney Kore’de kaldığınız süre boyunca görülmeye değer benzersiz yerlerin bolluğu sizi hayrete düşürecek. Özellikle kısa bir süre için Kore’de kalıyorsanız, bu Kore turu harika bir pakettir, çünkü en iyi turistik yerlerin çoğunu tek bir pakette toplar.

Birçok yeri ziyaret ettiğiniz için, yolda biraz zaman geçirmeyi bekleyin. Başkent dışındaki yerleri ziyaret edeceğiniz için trafiğe bağlı olarak tur 10-11 saat sürecek. Ancak, Kore’de hepsi bir arada daha iyi bir tur bulmakta zorlanacaksınız.

Sonbaharda Kore’yi ziyaret ediyorsanız , yapılacak tur budur. Nami Adası sonbaharda olağanüstüdür ve demiryolu bisikletleri her mevsim çevredeki kırsal alanın muhteşem manzarasını sunar, ancak bu renkli mevsimde en iyi hallerini alırlar.

Bu turun birçok çeşidi olduğunu da belirtmekte fayda var. Bazı ilgi çekici yerler sizin için öne çıkıyorsa ve diğerlerini umursamıyorsanız, bazı yerleri atlayabilir veya tamamen başka yerlerle değiştirebilirsiniz. Klook veya Trazy’de alışveriş yaparsanız ihtiyaçlarınız için mükemmel turu bulabileceksiniz!


Deneyebileceğiniz En İyi 12 Kore Turu 8
Fiyat Süre Tip Kalkış
48 dolar 12 saat Grup servisi Hongdae, Myeongdong, Dongdaemun

Everland, Güney Kore’nin en büyük eğlence parkı ve beldesidir. Ana cazibe tema parkı olsa da, yakınlarda bir hayvanat bahçesi ve su parkı da vardır, bu da onu bir gün (veya daha fazla!) geçirmek için harika bir yol yapar. Kendi başınıza veya daha büyük insanlarla seyahat ediyorsanız tema parkı mükemmeldir. Küçük çocukları olan aileler için hayvanat bahçesi Kore’nin en iyisidir!

Everland ile ilgili en büyük sorun tema parkına gitmek. Seul’ün yaklaşık bir saat dışında bulunuyor ve parka gitmek için genellikle toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacak (bu bir saatten önemli ölçüde daha uzun sürüyor). Ancak bu tur, servis otobüsü dahil olduğundan parkı ziyaret etmeyi kolaylaştırıyor – Everland’a gitmenin daha kolay bir yolu yok!

Everland için indirimli biletler, altı yaşından büyük kişiler için mevcuttur. Ancak, beş yaşından küçük çocuklar, ödeme yapan bir yetişkinin yanlarında olması durumunda parka ücretsiz girebilir. İndirimli bilete, Everland Hayvanat Bahçesi’ne erişim dahildir, ancak Caribbean Bay’e erişim dahil değildir. Kore’nin en büyük eğlence parkını ziyaret etmek istiyorsanız, üçüncü taraf web siteleri tarafından satılan indirimli biletler tasarruf etmenin en iyi yoludur.

Everland tesisi için indirimli biletler Klook , Trazy veya diğer seyahat web sitelerinde mevcuttur. Yazma tarihi itibariyle, kişi başı 50 dolardan daha ucuza mal oluyor ve Seul’den Everland’a ücretsiz servis otobüsü içeriyor. Servis otobüsü yerine trenle evinize dönmek isterseniz kişi başı 2.000 KRW ek ücret alınmaktadır.

Bundan daha eğlenceli pek çok Kore turu yoktur, bu yüzden boş zamanınız varsa ziyaret etmeye değer. Gezintilere ve hız trenlerine binmek istemeseniz bile, hayvanat bahçesi Kore’deki en iyisidir ve kendi başına fiyatına değer olabilir.


Deneyebileceğiniz En İyi 12 Kore Turu 9
Fiyat Süre Tip Kalkış
110 dolar 13 saat Grup servisi Hongdae

Vivaldi Park’ta kayak yapmak eşsiz bir deneyimdir. Park, gece kayağı yapabileceğiniz (güvenle) dünyadaki birkaç yerden biridir ve gündüz saatlerinde kayak yapmaktan tamamen farklı bir deneyimdir. Pistlerin de çok iyi durumda olması, Vivaldi Park’ı ilk kez kayak ve snowboard yapanlar için harika bir yer yapıyor.

Vivaldi parkında şu anda 16 pist var ve her zaman daha fazlası inşa ediliyor. Ayrıca, parkta şu anda farklı pistlere hizmet veren 11 asansör var – bunların en uzunu 1,6 km uzunluğunda ve tamamlanması yaklaşık 10 dakika sürüyor. Tesiste ayrıca bir kayak ve snowboard kiralama mağazası, çeşitli restorant ve kafeler ve hatta bir hediyelik eşya dükkanı dahil olmak üzere çeşitli olanaklar bulunmaktadır.

Vivaldi Park, pistlerin zorluğuna yansıyan başlangıç ​​ve orta seviye kış sporları meraklılarına yöneliktir. Gelişmiş pistler yoktur ve her türden yeni başlayanlara birçok kayak dersi verilmektedir. Kayak veya snowboard yapmayı denemek istiyorsanız, Vivaldi Park bunun için harika bir yerdir.

Gezilerinden en iyi şekilde yararlanmak isteyenler için Seul’den Vivaldi Park Kayak Dünyası günlük turunu satın almayı düşünün. Bu pakete Seul’den gidiş-dönüş ulaşım, tüm gün asansör biletleri ve öğle yemeği dahildir! Tesis sabah 5’e kadar açıktır ve akşam 5 civarında temizlik ve kar yönetimi için kısa bir mola verilir. Servis otobüsü servisi 21:30’a kadar çalışır.

İleri düzey bir kayakçıysanız, Vivaldi Park hayal kırıklığı yaratabilir. Burada ileri düzeyde kayak yok; her şey yeni başlayan ve orta seviyedeki kayakçılar için tasarlandı. Buna aldırmazsanız (ya da yeni başlıyorsanız!), bu gitmeye değer bir Kore turudur!


Deneyebileceğiniz En İyi 12 Kore Turu 10
Fiyat Süre Tip Kalkış
40$+ 6 saat Grup tur Belediye Binası (tura bağlıdır)

Askerden Arındırılmış Bölge (DMZ) , Kuzey ve Güney Kore arasında bir tampon bölgedir. Çoğunlukla iki Kore arasındaki bölünmenin bir sembolü olsa da, aynı zamanda turistik bir cazibe merkezi haline geldi. DMZ, tarihi ve doğal güzellikleri nedeniyle dünyanın dört bir yanından birçok ziyaretçiyi kendine çekmiştir. Savaş teknik olarak hala devam etse de, DMZ’yi ziyaret etmek güvenli ve binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor.

Ne yazık ki, DMZ bir savaş alanı olduğu için, bölgeyi sadece bir tur rehberi ile ziyaret edebilirsiniz. Rehber ve güvenlik kontrolleri olmadan DMZ’nin herhangi bir bölümünü ziyaret etmenin bir yolu yoktur. Bu nedenle, pasaportunuzu getirmeyi ve tur rehberinize bağlı kalmayı unutmamalısınız.

Bölge, 1953’te her iki tarafın da ateşkes konusunda anlaştığı ancak sınırlarını nereye çizecekleri konusunda anlaşamadığı zaman oluşturuldu. Günümüzde Kore Yarımadası’nın ortasında yer alan DMZ, Kore Savaşı’ndan kalan mayınları ve patlamamış silahları nedeniyle dünyanın en tehlikeli yerlerinden biri olarak biliniyor. Ancak, tur rehberleri sizi DMZ’ye götürmeyecek, size uzaktan gösterecek (ki bu güvenli!)

Panmunjom’daki gözlemevi kulesi, sınırın Kuzey Kore tarafının muhteşem bir manzarasını sunuyor. Geceleri, şehir ışıklarının Güney Kore’dekilere kıyasla ne kadar parlak olduğunu görebilirsiniz! Dora Dağı Gözlemevi’nin (Hill 385 olarak da bilinir) tepesinden görüşünüzü engelleyen sis olmadığında buraya gelecek kadar şanslıysanız, fotoğraf çekmeyi unutmayın.

DMZ’ye birkaç farklı tur var ve hangi cazibe merkezlerinin size hitap ettiğini seçmek isteyeceksiniz. En iyi manzaralar için Dora Dağı harikadır. Daha uygulamalı bir deneyim için JSA’yı (Ortak Güvenlik Bölgesi) ziyaret etmeyi deneyin – ancak JSA’nın her zaman ziyaretçilere açık olmadığını lütfen unutmayın, bu nedenle önce müsaitlik durumunu kontrol edin.


Deneyebileceğiniz En İyi 12 Kore Turu 11
Fiyat Süre Tip Kalkış
60 dolar 12 saat Grup servisi Hongdae, Myeongdong, Dongdaemun

Jisan Forest Resort , Seul’den çok uzak olmayan Gyeonggi Eyaleti dağlarında yer almaktadır ve kayak veya snowboard öğrenmek istiyorsanız, burası öğrenmek için en iyi yerlerden biridir. İlk kez gidecekseniz, bu, kontrol etmek isteyeceğiniz bir Kore turu!

Kayak pisti, kışın – çok fazla doğal kar olmadığında bile – açılmasına izin veren bir kar yapma sistemine sahiptir. Tesiste ayrıca bir kapalı yüzme havuzu, spa ve geceleme için uygun oteller bulunmaktadır. Ayrıca farklı beceri düzeylerine sahip kayakçılar için kurslar sunarlar; Kolay mı yoksa daha zorlayıcı bir şey mi aradığınıza bağlı olarak birçok seçenek mevcut!

Ayrıca Jisan Ormanı Kayak Merkezi’nde kar tüpü ve kızak gibi pek çok başka aktivite mevcuttur. Devasa tatil beldesinde keşfedilecek birçok farklı alan vardır, bu nedenle dışarıda yamaçlarda eğlenebilir veya pist dışında biraz dolaşabilirsiniz!

Buradaki kayak okulu, ilk günden itibaren eğlenebilmeniz için size uygun şekilde kayak veya snowboard yapmayı öğretecek profesyonel eğitmenler sağlar. Yeni bir şey denemek istiyorsanız veya temiz havanın ve güzel manzaranın tadını çıkarmak istiyorsanız, gitmek için harika bir yer.

Tesis, sizi dağa çıkarabilecek çeşitli asansörlere sahiptir. Oraya gitmek için kayak trenini de kullanabilirsiniz, bu başlı başına eğlenceli bir deneyimdir – sizi saatte 15 km’ye (9 mil) varan hızlarda dağa çıkaran hareketli bir yürüyüş yolu gibidir!

Güney Kore’nin kış sporlarını denemek istiyorsanız, bu mükemmel bir tur! Ayrıca, yokuşlar nispeten kolay olduğundan ve çok sayıda ders mevcut olduğundan, Jisan, çocuklarla seyahat eden her aile için harika bir tur sağlar.


Deneyebileceğiniz En İyi 12 Kore Turu 12
Fiyat Süre Tip Kalkış
45 dolar 13 saat Grup tur Hongdae, Myeongdong, Dongdaemun

Daha önce Daedunsan’ın sonbaharda yapılacak en iyi Kore turu olduğunu söylememe rağmen, Naejangsan çok yakın bir ikinci. Aslında o kadar yakın ki, birçok kişi Naejangsan’ı sonbahar turunun daha iyi olduğunu düşünür. Sonunda, her iki konumdan da hayal kırıklığına uğramayacaksınız!

Naejangsan, Kuzey Jeolla ve Güney Joella (iki Güney Kore eyaleti) sınırında bulunan bir dağdır. Ne yazık ki, bu, dağın Seul’den oldukça uzakta olduğu ve her yönde yaklaşık dört saat boyunca otobüste olacağınız anlamına gelir. Neyse ki, sürüş süreleri ideal olmasa da gidilecek yer gitmeye değer.

Turunuza bağlı olarak, Jeonju Hanok Köyü’nü de ziyaret edebileceksiniz. Seul’deki Bukcheon’a benzer şekilde Jeonju köyü, hanbok giyebileceğiniz , geleneksel çay evlerinin keyfini çıkarabileceğiniz ve Güney Kore’nin geleneklerini ve kültürünü deneyimleyebileceğiniz geleneksel bir Kore köyüdür.

Bir not: çoğu tur şirketi bu turu yalnızca sonbaharda sunar. Naejangsan’ı yılın diğer zamanlarında ziyaret edebilirsiniz (ve diğer mevsimlerde bile ziyaret etmeye değer), sonbaharın renkli aylarında dağın en güzel olduğu inkar edilemez.


Denenecek En İyi 12 Kore Turu 13
Fiyat Süre Tip Kalkış
12 dolar Yok Grup tur Gwanghwamun

Seul’ü görmenin birçok yolu var ve vaktiniz kısıtlıysa ancak şehrin önemli turistik yerlerini görmek istiyorsanız, indi-bindi otobüs turu harika bir seçenektir. Güzergâh üzerinde herhangi bir durakta inip binebilir, kendi başınıza veya sesli rehber eşliğinde keşfedebilirsiniz.

Otobüsler sabah 9:30 ile akşam 4:30 arasında her 30 dakikada bir hareket eder ve Gyeongbokgung Sarayı, Seul Plaza ve Belediye Binası gibi sarayların yanı sıra Myeongdong ve Namdaemun Pazarı (geleneksel Kore yemeklerini bulabileceğiniz) gibi popüler alışveriş bölgelerinde durur. Giyim).

Seul Şehir Tur Otobüsü, şehirdeki tüm önemli noktalarda duran bir indi-bindi servisidir. Toplu taşımada gezinme zahmetinden kaçınırken Seul’ün neler sunduğunu görmenin harika bir yolu ve çevrimiçi olarak veya duraklarından birinden bilet satın alabilirsiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı otobüs güzergahı vardır : ‘Mavi hat’ kuzey Seul’ün çoğunu kapsar ve Namsan Kulesi, Gyeongbokgung ve Kore Ulusal Müzesi gibi varış noktalarını içerir. ‘Kırmızı çizgi’ manzaraya odaklanır ve sizi şehirdeki birçok fotoğraf noktasına götürür. Son olarak, ‘yeşil hat’ Gangnam ve Jamsil’i kapsıyor, bu da orayı alışveriş için mükemmel kılıyor!

Bu otobüsler, Kore’deyken görmek isteyeceğiniz çoğu cazibe merkezinde durdukları için turistler için harikadır. Otobüs turu bir şeyi kapsamıyorsa, en yakın durakta inebilir ve gideceğiniz yere metro veya toplu taşıma otobüsü ile ulaşabilirsiniz!


Denenecek En İyi 12 Kore Turu 14

En İyi Kore Turu Nedir?

Hepsi bir arada en iyi turu arıyorsanız, Petite France ve The Garden of the Morning Calm’ı da ziyaret eden Nami Adası turunu tavsiye ederim.

En İyi Seul Turu Nedir?

Taraflıyım ama Seul Şehri Gece Manzarası Turunu tavsiye ederim!

Kore’de Turların Maliyeti Ne Kadardır?

Tur uzunluğuna bağlıdır, ancak normalde 30 ila 100 ABD Doları arasındadır.

Turları Nereden Satın Alabilirim?

Tur satın almak için en iyi yerler Trazy ve Klook’tur.

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories