Cube Entertainment’ın, Okulu Zorbalık Tartışması Patlak Verdiğinde Soojin’in (G)I-DLE’den Ayrılmasına Karar Verdiği Bildirildi

0
378

Sports Kyunghyang’ın özel bir raporuna göre, Cube Entertainment, Soojin’in okul zorbalık tartışmalarının patlak verdiği sırada (G)I-DLE’DEN ayrılacağına karar vermişti. Cube Entertainment, Soojin’in 14 Ağustos’ta gruptan çıkarılmasıyla ilgili resmi duyurusunu yaptı.

Sports Kyunghyang ayrıca, Soojin’i (G)I-DLE’DEN kaldırma kararının (g)I-DLE’NİN bir bütün olarak faaliyetleriyle bağlantılı olduğunu, çünkü Soojin’in tartışmasının hem bireysel hem de grup olarak tüm (G)I-DLE faaliyetleri üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu bildirdi. Soojin’in tartışması patlak verdiğinde, Cube Entertainment Soojin’in faaliyetleri geçici olarak askıya alacağını belirtti. Grup, UNİVERSE dijital single’ı “Last Dance”i beş üyeyle piyasaya sürse de, Soojin’in tartışması nedeniyle aylarca faaliyetlerine devam edemediler.

Soojin başlangıçta okuldaki zorbalık tartışmasını yalanladı ve aktris Seo Shin Ae deneyimlerini paylaştığında, Soojin dolaylı olarak ondan bir yanıt istedi ve iddialarını reddetti. Ancak, Seo Shin Ae deneyimlerini ve maruz kaldığı hasarı kişisel olarak açıklamaya devam ettikçe tartışmalar büyüdü.

Son olarak, Sports Kyunghyang, hem Cube Entertainment hem de diğer (G)I-DLE üyelerinin, Soojin’in tartışması nedeniyle takım faaliyetlerini geciktirmenin artık mümkün olmadığına inandığını ve böylece gruptan çıkarılmasına yol açtığını bildirdi.