BLACKPINK’in Önünü Açan 5 Kız Grubu

Related Articles

Hiç şüphe yok. BLACKPINK şu anda dünyanın en büyük kız grubu. Bu başarı düzeyine ulaşmak için bir çok şeyin bir araya gelmesi gerekir. Bunun büyük bir kısmı grubun kendisidir ve kendilerine ve mesleğine harcadıkları tüm sıkı çalışmalardır.

Burada başarının diğer tarafına bakacağız. Daha önce zemini hazırlayanlar, ilk etapta bir izleyici bile olmasını mümkün kılmak için zemin hazırladı.

İşte BLACKPINK’in tarihsel başarısının yolunu açan beş kız grubu:

5. EvoL

“Herhangi bir müzik videosu BLACKPINK’in görsel stilini etkilediyse, o zaman bu Evol’un destansı ‘We are a Bit Different’ müzik videosudur. Hiç görmediyseniz, hemen şimdi izleyin. EvoL kısa ömürlü oldu, ancak onlar şimdi popüler olan konseptin geleceği üzerinde büyük bir etki bırakan ilk girl crush grubu. Eğer şimdi piyasada olsalardı şüphesiz 2020’nin başarılı gruplarından biri olurlardı.”

4. f(x)

“f(x), bu listedeki sonraki ikisiyle birlikte, 2009’da daha önce hiç görülmemiş yeni bir kız grubu tarzı doğurdu. Şık, asi ve sinirli. Onlar da Teksas’taki ünlü South By Southwest müzik festivaline davet edilen ilk kpop grubu oldukları için Batı’da güçlü bir takipçi kazanan ilk kız grupları.”

3. 4minute

“f(x) hakkında söylenen her şeyi 20 ile çarpın. 4Minute, badass terimini yeniden tanımladı. Bunlar, en kötü kız HyunA tarafından yönetilen bloktaki en kötü kızlardı. Sayısız sopalarla ve sert tavrıyla 4Minute, diğerleri koşabilsin diye koştu.”

2. Girls’ Generation

“Bu kızlarla ilgili hiçbir tanıtıma gerçekten gerek yok, bu yüzden kısaltacağım. SNSD, tüm zamanların en büyük K-POP kız grubu. Ve sadece BLACKPINK için değil, HERKES için yolu açtılar.”

1. 2NE1

“Burada sürpriz yok. Hip hop / girl crush kavramı söz konusu olduğunda 2NE1 tüm zamanların en iyisi. Daha önce veya sonra, YG’nin efsanevi ilk kız grubu kadar zahmetsiz ve ikna edici başka hiçbir grup bunu başaramadı. 2NE1 ile geçirdikleri süre boyunca BLACKPINK’i çok daha iyi hale getirmeye yardımcı oldu.”

Liste hakkında ne düşünüyorsunuz? Şu anki KPOP kraliçeleri için hayati basamak taşları olarak seçilen beş gruba katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz?

KAYNAK: ALLKPOP

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories