Anime: Kimetsu No Yaiba

0
672

Anime: Kimetsu No Yaiba (Demon Slayer)

Türü: Anime, Dram, Tarihi, Aksiyon, Shounen, Doğaüstü Güçler, Şeytanlar
Bölüm: 26
Sezon: 2 + 1 film
Yapım Yılı: 28 Eylül 2019
İzleyebileceğiniz Platformlar: Netflix
Imdb: 8.7
Ülke: Japonya
Süre: 24 dakika
Yaş Sınırı: 17+


Konusu: Kimetsu no Yaiba, ailesi katledildikten ve kız kardeşi Nezuko’nun iblise dönüşmesinden sonra onu kurtarmak adına arayışa çıkan ve iblis avcısı olmaya karar veren genç Tanjiro Kamado’nun maceralarını konu alıyor.


Kendi yorumum:  Tanjiro ailesiyle sıradan köy hayatı yaşarken, kendisi bir iş için kasabaya indiğinde ailesi bir iblis tarafından saldırıya uğrar. Sadece kız kardeşi hayattadır ama o da iblise dönüşmüştür. Birkaç olaydan sonra kardeşinin diğer iblislere benzemediğini anlar. Birlikte maceraya atılırlar ve bu macerada birçok dost edinirler.


Asla olumsuz bir eleştiri almayacak bir anime varsa o da Kimetsu No Yaiba’dır. Konusu olsun çizimleri olsun tam bir başyapıt. Her sahnesinde ayrı bir heyecan yaşadım. Özellikle savaş sahnelerini izlerken tüyleriniz diken diken oluyor. Bölümler ilerledikçe olaylar çok daha karmaşık bir hal alıyor. Tanjiro iblislerle savaştığında iblislere acıyacak hale geliyorsunuz. Hem duygusal hem fiziksel. İzleyince anlayacaksınız. Ayrıca Tanjiro’da sevdiğim özelliklerden birisi ne olursa olsun umudunu yitirmemesi ve her ne olursa olsun hedefine ilerlemesi. Ayrıca anime çok sürükleyici ve nefes kesici. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.