2021’de Olağanüstü Performanslar Sergileyen Koreli Aktrisler

Related Articles

2021 yılı bize K-drama severlere çok fazla neşe, acı ve şifa getirdi. Geçen yıl yayınlanan tüm büyük hitler ve bol miktarda K-dizileri arasından, bu kadar çok aktrisin harika performanslar sergilemesi gerçekten şaşırtıcı değil. Tüm yetenekli kraliçeler kendi rollerinde her şeyi verdikleri için en iyi yıllardan biriydi. İşte o aktrislerden 17’si.

Yasal Uyarı: K-dizileri Aralık 2021’de yayınlanan aktrisler dahil edilmedi. Ayrıca, bu liste belirli bir sıraya göre değildir.

1. Kim So Yeon “ The Penthouse ” da

Kim So Yeon bu liste için bariz bir seçim. “The Penthouse”daki rol arkadaşları rollerinde dikkat çekiciydi, ancak Kim So Yeon’un açgözlülük ve gücün akıl sağlığını ele geçirmesine izin veren bir kadını canlandırması unutulmazdı. Çılgın bir kadın olma yolundaki gelişimi, hayallerinin gerçekleşmesi için her şeyi ve her şeyi (kızı hariç) feda etmeye istekli olması, gerçekten izlenmesi gereken harika bir performanstı. Kim So Yeon, 2021 SBS Drama Ödülleri’nde Daesang’ı fazlasıyla hak etti ve ayrıca 57. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

2. The Veil’de Park Ha Sun

Park Ha Sun, MBC’nin merakla beklenen dizisi “The Veil”de Ulusal İstihbarat Servisi Suç Bilgi Merkezi’nde ekip lideri olan Seo Soo Yeon olarak rol aldı. Başrol oyuncusu Namgoong Min ile olan kimyası açıkça önemliydi, ancak bunun da ötesinde, karakterinin sabırlı ve sert özelliklerini tamamen satmayı başardı. Aslında hayranlar, karakterinin arka planını o kadar merak ettiler o kadar merak ettiler ki, iki bölümlük özel bir spin-off yayınladılar!

3. Honey Lee “ One The Woman ” da

Honey Lee, “One The Woman”daki ikili Kang Mi Na ve Jo Yeon Joo rolüyle 2021 SBS Drama Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu. İki karakter birbirine benziyor, bu da Jo Yeon Joo’nun bir chaebol gelini olan Kang Mi Na ile hayatlarını değiştirdiği bir olaya yol açıyor. Honey Lee’nin çok farklı iki karakterinde canlandırılan oyunculuk yelpazesini izlemek bir zevkti ve Jo Yeon Joo’nun yaşadığı komedi maskaralıklarını görmek çok komikti.

Chaebol: zengin bir ailenin veliahtı diye türkçeleştirilebilir.

4. “Mine”da Lee Bo Young

“Mine”da Lee Bo Young, halihazırda bir oğlu olan bir adamla evlenen eski bir aktris olan Seo Hee Soo’yu canlandırıyor. Bir sürü sırrı olan bu chaebol ailesinin bir parçası olur ve ailedeki insanlar tarafından iyi muamele görmez, sürekli onu hor görür ve ondan faydalanır. Hee Soo, abartılı yaşamını çevreleyen zorluklarla uğraşırken, izleyiciler, her zaman çok fazla zarafet ve güzellik yayan karakterine hala sempati duyabilirler. Lee Bo Young’un tek bir rolde gösterebildiği duygusal derinlik zahmetsizdi ve ondan daha azını bekleyemezdik.

5. Lee Young Ae “Inspector Koo”

Lee Young Ae, şu anda bir sigorta müfettişi olarak çalışan eski bir polis memuru olan Koo Kyung Yi rolünde. Kocasının ölümünden sonra artık polis memuru olmamasına rağmen suçları çözme görevini üstlenir. Zarif Lee Young Ae’nin kumar ve alkole düşkün bir karaktere dönüştüğünü görmek, onun oyunculuk yeteneklerini alkışlamanızı sağlayacak. Asi saçlarına ve modaya uygun olmayan kıyafetlerine rağmen, izleyicileri büyüleyebilir ve onları karakterine ve hikayesine çekebilir. Tam dönüşüm karşısında şaşıracaksınız!

6. “My Name”de Han So Hee

Yoon Ji Woo (Han So Hee) babası olarak bir gangsterle birlikte büyümüştür. Vahşice öldürüldüğünde, babasının ölümünden polis departmanında kimin sorumlu olduğunu bulmak için polis memuru olur. Han So Hee kesinlikle geçtiğimiz yılın en iyi kadın oyuncularından biri. Onu “Nevertheless”de izleyenler için, izleyiciler canlandırabildiği karakterlerdeki keskin karşıtlığı görebildi – sanatsal bir dehadan başka bir şey değil. Han So Hee’nin dönüşümü ve üstlendiği tüm rollerdeki çok yönlülüğü dikkat çekici.

7. “ Mr. Queen ” de Shin Hye Sun

“Mr. Queen”, tvN tarihindeki herhangi bir hafta sonu dizisinin en yüksek prömiyer reytinglerinden biri olmaya devam etti. Shin Hye Sun’ın bir dizide oynadığını gördüğünüzde, bunun iyi olacağını ve oyunculuğunun kusursuz olacağını bilirsiniz. Shin Hye Sun’ın mizahi ama hümanist Jang Bong Hwan tasviri, 2021’in en iyi performanslarından biriydi. Hatta 2021 Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi, sadece performansının parlaklığını pekiştirdi!

8. “Squid Game”de Jung Ho Yeon

Jung Ho Yeon’un dünyayı kasıp kavurduğu bir sır değil. “Squid Game”deki ilk Kang Sae Byeok rolüyle mega yıldızlığa yükselmekle kalmadı, aynı zamanda ABD Vogue dergisinin kapağında temsil edilen ilk Asyalı solo kapak modeli. “Squid Game”deki Kang Sae Byeok, herkesin desteklediği mazlum kişiydi. Küçük kardeşi ve hayatında hiçbir şey olmamasıyla, çektiği acıların ve zorlukların acısı ile ilgilenenler için bir ikon haline geldi. Jung Ho Yeon kısa süre önce 28. Screen Actors Guild (SAG) Ödülleri’nde Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi!

9. “Vincenzo”da Jeon Yeo Bin

Jeon Yeo Bin, davalarını çözmek için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek rekabetçi ve güçlü başlı bir avukat olan Hong Cha Young’ı canlandırıyor. Hong Cha Young’ın sert dış görünüşüne ve keskin diline rağmen içinde Jeon Yeo Bin’in bakışlarından gösterebildiği bir yalnızlık var. Song Joong Ki’nin oynadığı mafya Vincenzo ile olan şakası ve kimyası, onun sert karakterine bir yumuşaklık getirebildiği için hayranlar tarafından da çok beğenildi. Hong Cha Young, dizinin sonunda çok sevildi!

10. Han Hyo Joo “ Happiness

“Happiness”da Han Hyo Joo, Seul Polis Özel Harekat Biriminde taktik ajan Yoon Sae Bom olarak rol alıyor. Salgın bir hastalık nedeniyle yeni apartmanının sınırlarında kalmak zorunda kalır. Sae Bom, ihtiyacımız olduğunu bilmediğimiz yeni bir kahraman türüdür. Cesur, zihinsel ve fiziksel olarak güçlü ve insanlar için ayağa kalkmaktan korkmuyor. Han Hyo Joo’nun bu kaygısız ama cesur karakteri canlandırma yeteneği yerindeydi ve izleyiciler onun karakterine aşık olmadan edemediler!

11. Kim Go Eun “ Yumi’s Cells ” de

Kim Go Eun, sektördeki en iyilerden biri olarak kendine bir isim kurdu. Kariyerine tesadüfen bir arkadaşını oyunculuk seçmelerine kadar takip ederek başlamış ve oyunculuk konusunda doğal bir yeteneği olduğunu defalarca kanıtlamıştır. Geçen yıl, izleyiciler onun yıldızını “Yumi’s Cell”de çok gerçekçi ve ilişkilendirilebilir Yumi olarak görme zevkini yaşadılar. Kim Go Eun, nasıl hissettiğini ifade etmekte zorlanan sıradan bir kadının duygularını ve tek gerçek aşkını bulurken çıktığı yolculuğu etkili bir şekilde göstermeyi başardı.

12. ” Youth Of May ” de Go Min Si

“Youth of May”de Go Min Si, birçok siyasi çalkantıların yaşandığı tarihsel olarak önemli bir dönem olan Mayıs 1980 döneminde hemşire olan Kim Myung Hee rolünde. Tıp öğrencisi Hwang Hee Tae ( Lee Do Hyun ) ile tanışır ve ikisi tutkulu bir aşk yaşar. Karakteri fakirdir ve kendisi olmak için birçok engeli aşmak zorunda kalmıştır. Yaşadığı zorluklar sonucunda Kim Hyung Hee güçlü, bağımsız ve özellikle etrafındakiler için doğru olan için savaşıyor. Go Min Si bu rolü çok mükemmel bir şekilde canlandırmayı başardı ve ezici bir çoğunlukla iyi tepkiler topladı.

13. “Hometown Cha-Cha-Cha” da Shin Min Ah

Shin Min Ah hangi rolü üstlenirse üstlensin her zaman küçük ekranda parlıyor, bu yüzden “Hometown Cha-Cha-Cha” da Yoon Hye Jin rolüyle herkesi etkilemesi gerçekten şaşırtıcı değil. Gerçekçi karakteri ve çeşitli tuhaflıkları onu çok sevimli yaptı. Yoon Hye Jin bağımsızdır ama aynı zamanda hatalarının da farkındadır, onlardan ders alır ve daha iyi bir insan olur. Shin Min Ah bize güvenebileceğimiz ve iyileştirebileceğimiz bir karakter göstermeyi başardı.

14. Jeon Mi Do “Hospital Playlist 2”de

Jeon Mi Do, bariz bir hayran favorisidir. “Hospital Playlist” dizisindeki Song Hwa rolüyle birçok kişinin kalbini kazandı ve özellikle Ik Joon ( Jo Jung Suk ) ile olan kimyasını görmek iç açıcıydı. Hikayeye bir sıcaklık getirdi ve serinin iyileştirici bileşeniydi. İzlemesi zevkliydi ve bunun bir K-dramadaki ilk başrolü olduğunu öğrenmek gerçekten inanılmazdı. Aldığı tüm övgü ve hayranlığı fazlasıyla hak ediyor!

15. Lee Se Young “ The Red Sleeve” da

Lee Se Young aylarca marka itibarı sıralamasına hakim oldu. “The Red Sleeve”deki güçlü iradeli Seong Deok Im olarak tasviri mükemmel bir şekilde uygulandı ve sonuç olarak birçok yeni hayran kazandı. Seong Deok Im’in bir saray hanımı olarak hayatta bu kadar sınırlı seçenekleri olmasına rağmen bağımsızlığı ilham vericiydi ve onunla Yi San ( Lee Junho ) arasındaki aşk hikayesi yürek burkan derecede güzeldi. Lee Se Young kısa süre önce 2021 MBC Drama Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünün yanı sıra Lee Junho ile En İyi Çift ödülünü kazandı.

16. Go Hyun Jung “Reflection of You”da

Go Hyun Jung, üstlendiği her rolle her zaman zorlukların üstesinden gelir. “Reflection of You”da, yoksulluk içinde büyüyen ama sonunda zengin bir adamla evlenen bir kadın olan Jung Hee Joo’yu canlandırıyor. İkisinin birlikte bir kızı ve oğlu var. Sevgi dolu kocasına ve çocuklarına rağmen, Hee Joo bir sanatçıyla ilişkiye girer ve bundan kurtulmak için mücadele eder. Go Hyun Jung’u bu tür bir rolde görmek büyüleyiciydi ve aynı anda bir ilişki, ihanet, yolsuzluk, intikam ve aşk yaşayan karakterini sergileme yeteneği diziyi izlemeyi tamamen eğlenceli hale getirdi.

17. Jun Ji Hyun “ Jirisan ” da

Jun Ji Hyun, “Jirisan”da Seo Yi Kang rolünde sadece aktrisin her şeyi yapabileceğini kanıtladı. Üstlendiği her rolü mükemmelleştirmeyi başarıyor. “Jirisan”da Jun Ji Hyun, Jiri Dağı Ulusal Parkı’ndaki dağlarda devriye gezen, kayıp insanları kurtaran veya yürüyüş yaparken yaralanan insanlara yardım eden üst düzey bir korucuyu oynuyor. Sarsılması zor bir yoğunluğu ve karizması var, bu da neden 2021’in en iyilerinden biri olduğunu kanıtlıyor.

More on this topic

Comments

Advertismentspot_img

Popular stories